Łódź: Na Stoki wracają tramwaje! Od kiedy?

i

Autor: UMŁ

Łódź: Na Stoki wracają tramwaje! Od kiedy?

2020-09-29 8:08

Zakończył się remont torowiska tramwajowego pomiędzy ulicami Pomorską a Telefoniczną. 1 października tramwaje linii 12 i 15 wrócą na swoją trasę na Stoki, a tramwaje linii 17 i 18 pojadą do krańcówki przy Telefonicznej.

Trwający od 4 maja remont torowiska pomiędzy ul. Pomorską a Telefoniczną, dobiegł końca. Na ponad kilometrowym odcinku wymieniono szyny, krzyżownice i 14 rozjazdów wyposażonych w automatyczne podgrzewane zwrotnice, a także słupy oraz sieć trakcyjną. Wzdłuż torowiska zbudowano 5 nowych peronów przystankowych, w tym z jeden podwójny. Dodatkowo powstały 2 nowe przystanki autobusowe na ul. Telefonicznej, które ułatwią przesiadki i dojazd do ogródków działkowych.

- Nowe torowisko i przystanki ułatwią korzystanie z komunikacji miejskiej naszym pasażerom, natomiast nam, remont zapewni bezproblemową obsługę największej łódzkiej zajezdni, która jest strategiczna dla funkcjonowania komunikacji miejskiej w Łodzi. To stąd każdego dnia, wyjeżdżają na miasto setki tramwajów wożących łodzian - mówi Zbigniew Papierski, prezes MPK-Łódź Sp. z o. o. .

Tramwaje pojadą tamtędy już od 1 października. Większość linii, które wrócą na wyremontowane torowisko, to linie magistralne, obsługujące kampusy Politechniki Łódzkiej i Uniwersytetu Łódzkiego. Dlatego MPK zależało na tym, aby remont zakończył się przed planowanym rokiem akademickim. Po swojej trasie kursować też będą autobusy nocne linii N4 i N7.

I Kaliska Wystawa Zabytkowych Pojazdów