ŁÓDŹ: Narożnik ul. Ogrodowej i Nowomiejskiej ZOSTANIE ODBUDOWANY! Powstaje tam Manu Park! [WIZUALIZACJE]

i

Autor: mat. prasowe

ŁÓDŹ: Narożnik ul. Ogrodowej i Nowomiejskiej ZOSTANIE ODBUDOWANY! Powstaje tam Manu Park! [WIZUALIZACJE]

2020-12-02 12:00

Łódzki deweloper odbudowuje narożnik ul. Ogrodowej z Nowomiejską. W powstającym tam Manu Parku powstaną mieszkania i lokale użytkowe. Zobaczcie, jak będzie wyglądać inwestycja!

Manu Park przy ul. Ogrodowej 4 to najnowsza inwestycja w łódzkim Śródmieściu. Rozpoczęły się tam już zaawansowane prace budowlane. Łódzki deweloper w niezwykle istotny sposób wpisze się w wielkomiejską zabudowę łódzkiego centrum – odbuduje brakujący narożnik przy skrzyżowaniu ul. Ogrodowej i Nowomiejskiej.

- Sąsiedztwo mamy znakomite, od ulicy Piotrkowskiej zaczynając, poprzez Manufakturę, a na Ogrodowej Office kończąc - mówi Urszula Aleksandrowicz, prezes MRT Philosophy.

W Manu Parku powstanie ponad 140 mieszkań oraz 10 lokali usługowych, które będą zlokalizowane w parterze i na I piętrze budynku.

- Skala inwestycji realizowanych przy ul. Ogrodowej sprawiła, że wszystko od skrzyżowania z ul. Nowomiejską jest nowe albo odnowione. Manufaktura i andel’s Hotel, hotel Puro i biurowiec Ogrodowa Office, nawet sklep Biedronki w pięknie odrestaurowanym pofabrycznym budynku - mówi wiceprezydent Adam Pustelnik.

Poza prywatnymi inwestycjami, wzdłuż ulicy Ogrodowej realizowany jest też szereg miejskich projektów w ramach rewitalizacji. Od tego roku można podziwiać już odrestaurowany pałac Poznańskich, obecnie siedzibę Muzeum Miasta. W planach są jeszcze:

  •  przebudowa ul. Ogrodowej z Północną,
  •  rewaloryzacja parku Staromiejskiego,
  •  modernizacja placu Wolności i rynku Starego Miasta.

ZOBACZ JAK ZMIENI SIĘ PLAC WOLNOŚCI! <<

Projekty te dopełnią gruntowną odnowę ulicy Ogrodowej i tej części ścisłego centrum Łodzi.

Manu Park ma być gotowy w drugim kwartale 2022 roku.

Krakowskie blokowisko w grze komputerowej. To zasługa studentów