Tak będzie wyglądać Łódzki Jarmark Bożonarodzeniowy 2020 na Piotrkowskiej! Wystawców będzie więcej niż zwykle!

i

Autor: Archiwum UMŁ

Tak będzie wyglądać Łódzki Jarmark Bożonarodzeniowy 2020 na Piotrkowskiej! Wystawców będzie więcej niż zwykle!

2020-12-02 7:36

Jarmark Bożonarodzeniowy 2020 w Łodzi tym razem bez atrakcji i koncertów kolęd. Świąteczna aura zawita jednak na ulicę Piotrkowską - domki zapełnią się wystawcami, a w domku św. Mikołaja będzie przystanek dobroczyńców. Sprawdźcie szczegóły.

Stoiska na Jarmarku będą czynne dla klientów już od 6 grudnia. Pojawi się dużo nowych propozycji, w tym produkty z Nepalu, Kenii, Włoch i Turcji, a także sporo lokalnych, tradycyjnych, wyrobów. - Wystawców będzie więcej niż zwykle, ale zachowane odległości między domkami będą zapewniać bezpieczeństwo spacerującym wzdłuż nich klientom - zapewnia magistrat. Łączenie pojawi się 45 stoisk ze świątecznymi ozdobami, upominkami, specjałami wigilijnym i rękodziełem. Jarmark rozciągać się będzie pomiędzy Ławeczką Tuwima a OFF Piotrkowska.

- Z wiadomych względów na Piotrkowskiej przed świętami będzie spokojniej niż w zeszłych latach, ale 6 grudnia pojawi się tu tradycyjny Łódzki Jarmark. Chcieliśmy rozpalić odrobinę nadziei wśród mieszkańców, ale też organizatorów i handlarzy z jarmarku. Mimo trudności znaleźliśmy wyjście, dzięki któremu ludzie, którzy co roku tworzą dla nas magiczną atmosferę na Jarmarku nie byli pozostawieni sami sobie. Możliwość sprzedaży swoich produktów i rękodzieła na Łódzkim Jarmarku ma duże znaczenie dla ich funkcjonowania w przyszłych sezonach. - mówi Piotr Kurzawa, Menadżer Ulicy Piotrkowskiej.

Chętnych do wystawienia się jest w tym roku rekordowo dużo, dlatego łodzian, którzy wybiorą się na Piotrkowską, zaskoczy różnorodność asortymentu. W ofercie wystawców ze świątecznymi przysmakami i tradycyjną żywnością znajdą się wędliny z domowej wędzarni, chleby na zakwasie, domowe ciasta, sery z Podhala, miody smakowe i produkty pszczele, swojskie jaja, ale też nieco bardziej egzotyczne produkty: włoskie – oliwki, suszone pomidory, pesto i tureckie: baklava, chałwa, sahep.

Ciekawostką dla najmłodszych będą narzędzia w czekoladzie, a dla panów, którzy lubią oryginalne dodatki… ozdobne drewniane muszki. Kobiece oko zadowoli z pewnością duży wybór unikatowej biżuterii, w tym także ręcznie robionej i artystycznej. Wśród stoisk znaleźć będzie można gwiazdkowe drobiazgi dla każdego, zabawki, świąteczne skarpety, wyroby skórzane, czapki i rękawiczki. Jak co roku będzie można zaopatrzyć się także we wszystko co niezbędne do udekorowania świątecznego stołu, ekologiczne ozdoby oraz ceramikę. Klienci poszukujący prezentów mogą zajrzeć do domków z rękodziełem, ludowym, regionalnym oraz bardziej egzotycznym, np. kenijska biżuteria, afrykańskie figurki, drzeworyty czy tkaniny.

CZYTAJ TEŻ: KORONAWIRUS. Ponowne otwarcie łódzkich galerii. NOWE ZASADY będą obowiązywać PRZEZ MIESIĄC

Jako, że bezpieczeństwo będzie priorytetem organizatorów, stoiska będą dostosowane do zasad sanitarnych, tj. będzie możliwość bezdotykowej transakcji, dezynfekcji rąk, a także bezwzględny obowiązek noszenia maseczek przez sprzedawców. Punkty z gastronomią będą funkcjonować wyłącznie z opcją pakowania posiłków na wynos.

Jak zrobić kruche ciasteczka?

Jarmark Bożonarodzeniowy 2020 w Łodzi. W domku św. Mikołaja - akcja dobroczynna

Domek św. Mikołaja w tym roku wypełni się magią pomagania, bo spotkać w nim będzie można załogę BeeMajaTeam, czyli ludzi stojących za fantastyczną akcją wsparcia dla chorej dziewczynki. Dzięki nim tak wiele osób dowiedziało się o zbiórce na leczenie Mai i wzruszyło losami małej, a na Piotrkowskiej będą wcielać do swojej armii nowych pomocników św. Mikołaja i zachęcać do pomocy kolejne miliony dobrych serc.

Łódzki Jarmark Bożonarodzeniowy 2020 bez uroczystego startu iluminacji świątecznej

Zwieńczeniem przygotowań do Jarmarku był tradycyjny przemarsz kolędników przez Piotrkowską wraz z uroczystymi życzeniami dla mieszkańców i odpaleniem iluminacji świątecznej. W tym roku nie będzie oficjalnego otwarcia rozpoczynającego się przy miejskiej choince.

- Możemy być razem jedynie symbolicznie, na przykład dzieląc się z innymi zdjęciem z napisem wyrażającym wdzięczność dla medyków wykonanym w specjalnej fotogramie na Piotrkowskiej. W ramach akcji solidarności z ciężko pracującymi teraz przedstawicielami służby zdrowia zachęcamy oznaczania zdjęć podpisem #Piotrkowskadlamedyków! – mówi Menadżer Ulicy Piotrkowskiej.

Najciekawsze zdjęcia mają szansę znaleźć się na profilu Łodzi i zostać nagrodzone upominkami od kochamłódź. Więcej informacji: www.lcw.lodz.pl