Świeca

i

Autor: Pexels

ŁÓDŹ. Nie żyje Ryszard Kucharczyk. Miał 68 lat. Kiedy ostatnie pożegnanie?

2021-04-04 7:00

Ryszard Kucharczyk zmarł 30 marca w wieku 68 lat. "Odszedł od nas wspaniały człowiek, który poświęcił klubowi ponad 25 lat swojego zawodowego życia" - mówią trenerzy ŁKP Kolejarz Łódź, którego był założycielem i prezesem. Uroczystości pogrzebowe zaplanowano na czwartek, 8 kwietnia.

Ryszard Kucharczyk ma na koncie liczne zasługi dla łódzkiego sportu. Był między innymi założycielem i prezesem klubu ŁKP Kolejarz Łódź, który jak mówią ci, którzy z nim współpracowali, był dla niego drugim domem. Informacja o jego śmierci była dla nich ciosem.

CZYTAJ TEŻ: ŁÓDŹ. Nie żyje Mieczysław Lewandowski. Ostatnie pożegnanie 8 kwietnia [SZCZEGÓŁY]

Kardynał Kazimierz Nycz zasłabł na mszy świętej

"W głębokim smutku żegnamy założyciela i prezesa klubu ŁKP Kolejarz Łódź Ryszarda Kucharczyka. Wielkiego pasjonata sportu a przede wszystkim entuzjastę futbolu. Bardzo trudno znaleźć słowa, które oddałyby Jego rolę i dokonania dla łódzkiego środowiska sportowego, z którym związany był od ponad 30 lat. Od początku istnienia klubu ŁKP Kolejarz Łódź, kierował nim z wielkim zaangażowaniem, stwarzając możliwość realizowania marzeń i potencjału młodych adeptów piłki nożnej. Cała społeczność ŁKP Kolejarz Łódź, na którą składają się drużyny młodzieżowe i seniorskie, trenerzy, kierownicy zespołów, jak i rodzice zawodników oraz kibice, darzyła Prezesa Ryszarda Kucharczyka dużym szacunkiem i sympatią, doceniając Jego starania na rzecz rozwoju klubu i doskonalenia jego infrastruktury. Przez wiele lat był dobrym prezesem, ale także kolegą. I takim na zawsze zostanie zapamiętanym. Będziemy kontynuować to, co pozostawił po sobie, ponieważ tego by sobie życzył. To zadanie nam właśnie powierzył.

Prezesie, będzie nam Pana brakowało! Składamy najszczersze wyrazy współczucia pogrążonej w smutku Rodzinie" - wyrażają swój smutek i uznanie związani z klubem ŁKP Kolejarz Łódź trenerzy, rodzice, zawodniczki oraz zarząd.

Jak opisuje Urząd Miasta Łodzi, Ryszard Kucharczyk swoją zawodową przygodę z piłką nożną rozpoczynał na Widzewie, gdzie był asystentem Jacka Dzieniakowskiego. Później pracował m.in. w łódzkim Włókniarzu i Orle. Od roku 2004 przez dekadę pełnił funkcję kierownika Klubu Uczelnianego AZS Wyższej Szkoły Edukacji Zdrowotnej i Nauk Społecznych w Łodzi, a w roku 2005 został prezesem ŁKP Kolejarz. Dwa lata później został członkiem Wydziału Gier Łódzkiego Związku Piłki Nożnej.

W dniu 30 marca 2021 r. zmarł w wieku 68 lat. Uroczystości pogrzebowe odbędą się na cmentarzu Kościoła Chrześcijan Baptystów w Łodzi. Rozpoczną się w czwartek 8 kwietnia o godz. 11.

Znajomość tych pojęć to w XXI wieku wręcz obowiązek! Ogarniasz chociaż połowę?

Pytanie 1 z 15
Określenie "vaping" oznacza...
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany