ŁÓDŹ. Nowe atrakcje na FALI. Wiemy, od kiedy będą działać

2020-05-22 15:56

Choć z powodu koronawirusa baseny w całej Polsce zamknięte są na cztery spusty, to nie znaczy, że nic się w nich nie dzieje. Na łódzkiej Fali trają prace przy największej inwestycji w tym aquaparku – ogromnej wieży z kompleksem czterech zjeżdżalni.

- Nowa atrakcja znajdować się będzie w sąsiedztwie już istniejącej wieży ze zjeżdżalniami oraz Kamikaze i co najważniejsze będzie można z niej korzystać przez cały rok! - mwói Marcin Masłowski, rzecznik prasowy łódzkiego magistratu. - Wejście na wieżę oraz hamowanie zjeżdżalni znajdować się będą wewnątrz Strefy Basenowej. Falowicze do wyboru będą mieli, aż trzy zjeżdżalnie pontonowe z jeszcze większą ilością zakrętów i efektów audiowizualnych, a także ekstremalną zjeżdżalnię z zapadnią w podłodze i pionowym zjazdem, która z pewnością przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom istniejącej zjeżdżalni Kamikaze – dodaje.
Konstrukcja samej wieży jest już gotowa. Punkty startowe zjazdów rozmieszczone zostały na czterech poziomach ponad 22 metrowej budowli. Z uwagi na imponujące wymiary tras zjazdu, pierwszym etapem działań jest instalacja wanien hamowni (trzy z nich są już na swoim miejscu).
Równolegle do prac montażowych trwają prace wykończeniowe wewnątrz wieży zjeżdżalni. Zakończono już instalację zasilającą w wodę starty każdej ze zjeżdżalni, aktualnie montujemy okładziny ceramiczne na stopniach oraz podestach kolejnych poziomów wieży. W podbaseniu natomiast kontynuowane są prace związane z montażem niezbędnej techniki basenowej oraz wentylacji.
W ramach inwestycji łącznie powstanie ponad pół kilometra trasy ślizgu. Wspominany już całoroczny charakter atrakcji możliwy będzie dzięki wzbogaceniu elementów zjeżdżalni
o dodatkową warstwę izolacyjną pomiędzy wewnętrzną, a zewnętrzną powłoką trasy ślizgu.
Otwarcie najnowszej atrakcji planowane jest na koniec czerwca 2020 roku. O ile pozwolą na to warunki epidemiczne w kraju.


Tak będą wyglądały nowe zjeżdżalnie:
- Zjeżdżalnia pontonowa z tzw. cebulą, czyli czaszą o średnicy 12 m.
- Zjeżdżalnia pontonowa wyposażona w dwa rożki wprawiające ponton w ruch wahadłowy.
- Zjeżdżalnia pontonowa o całkowitej długości aż 144 m.
- Zjeżdżalnia ekstremalna z zapadnią i elementem startowym w formie kapsuły, gdzie początkowa trasa zjazdu przebiegać będzie całkowicie pionowo.
Każda z powyższych atrakcji będzie dodatkowo wyposażona w indywidualny zestaw efektów świetlno-dźwiękowych. W zjeżdżalni-cebuli przeniesiemy się w świat podniebny dzięki m.in. strzałkom kierunkowym, tunelom świetlnym i pasie startowym poczujemy się jak w statku kosmicznym. Zjeżdżalnia z rożkami zaskoczy nas elementami geometrycznymi
i błyskawicami, a w najdłuższej zjeżdżalni zanurzymy się w głąb oceanu dzięki licznym ekranom prezentującym morskie zwierzęta. Dodatkowe wrażenia podczas ekstremalnych zjazdów zapewni system stroboskopowego oświetlenia.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

Masz podobny temat? Pisz na: [email protected]

Sport wraca do Łodzi