Łódź. Obraził Andrzeja Dudę, ale czy popełnił przestępstwo? Wymiana ciosów między sądami

i

Autor: Radosław Czarnecki/CC BY-SA 4.0/Wikimedia Commons Sąd Apelacyjny w Łodzi uchylił wyrok tamtejszego sądu okręgowego, który uniewinnił 65-letniego mężczyznę od zarzutu znieważenia prezydenta Andrzeja Dudy

Łódź. Obraził Andrzeja Dudę, ale czy znieważył? Wymiana ciosów między sądami

2021-01-29 22:23

Nadal nie wiadomo, czy Mirosław I., który obraził Andrzeja Dudę, dopuścił się jednocześnie przestępstwa znieważenia prezydenta RP. To dlatego, że Sąd Apelacyjny w Łodzi uchylił wyrok wyrok Sądu Okręgowego w Łodzi, który uniewinnił mężczyznę, uznając, że "w ramach wolności słowa dopuszcza się możliwość szokujących wypowiedzi i ostrego języka".

Łódź. Obraził Andrzeja Dudę, ale czy znieważył? Wymiana ciosów między sądami

Sąd Apelacyjny w Łodzi uchylił wyrok Sądu Okręgowego w Łodzi, który uniewinnił Mirosława I. od zarzutu znieważenia Andrzeja Dudy. 65-latek pojawił się w lutym ub.r na wiecu wyborczym w Łowiczu, prezentując transparent o treści: "Mamy durnia za prezydenta". Mężczyzna został zatrzymany przez policję i usłyszał prokuratorskie zarzuty z art. 135 kodeksu karnego, za co groziło mu do 3 lat więzienia. Sąd Okręgowy w Łodzi uznał pod koniec lipca ub.r., że "w ramach wolności słowa dopuszcza się możliwość szokujących wypowiedzi i ostrego języka".

Czytaj też: Łódź. Dzieci gwałcone w przedszkolu? WSTRZĄSAJĄCA relacja rodziców!

Uzasadnienia tej decyzji nie podzielił Sąd Apelacyjny w Łodzi, dlatego nadal nie wiadomo, czy Mirosław I. tylko obraził Andrzeja Dudę, czy też znieważył prezydenta RP. Sprawa została skierowana do ponownego rozpatrzenia przez Sąd Okręgowy w Łodzi.

- W uzasadnieniu wyroku uniewinniającego sąd okręgowy sam przyznał, że w przypadku tego, co zrobił I. szkodliwość społeczna jednak występuje. I nie jest ona żadna. Ona jest większa niż żadna. Gdyby nawet przyjąć, że jest znikoma, to wtedy sąd powinien sprawę umorzyć, a nie wydać wyrok uniewinniający - przyznał sędzia Sądu Apelacyjnego w Łodzi.

O unieważnienie wyroku wnioskowała Prokuratura Rejonowa w Łowiczu.

Mateusz Morawiecki GORĄCO przywitany w Dzierżoniowie! Istny FESTIWAL "J***ć PiS"

KAMIL DURCZOK przed SĄDEM za jazdę po pijaku

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!

Nasi Partnerzy polecają