Łódź: Osiem mandatów podczas... jednej kontroli!

2020-02-14 12:02 BE
Policja
Autor: mat. policji Policyjny pościg za naćpanym! Gnał jak szalony po ulicach! [WIDEO]

Łódzka grupa SPEED sieje postrach wśród kierowców. Funkcjonariusze zatrzymują nie tylko za nadmierną prędkość, ale każdy przejaw łamania przepisów. Tak było w przypadku kierowcy i pasażerów vw transportera.

Policjanci z łódzkiej grupy SPEED zatrzymali do kontroli pojazd, którego kierujący nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. Szybko okazało się, że dał zły przykład 7 pasażerom, którzy także nie skorzystali z tej ochrony. Dodatkowo vw transporter nie miał aktualnych badań technicznych. Te podróż z cała pewnością nie można zaliczyć do bezpiecznych.

W miniony czwartek (13 lutego) około godz.15:30, podczas patrolowania al. Jana Pawła II w Łodzi uwagę policjantów z grupy SPEED zwrócił vw transporter, którego kierowca nie zastosował się do obowiązku jazdy w zapiętych pasach bezpieczeństwa.

W trakcie kontroli okazało się, że wraz z kierowcą w samochodzie podróżowało jeszcze 7 osób. Żaden z pasażerów wzorem kierowcy nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa.

- 45-letni kierujący oraz jego pasażerowie zostali ukarani mandatami na łączną kwotę 800 złotych. Ponadto policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny, ponieważ pojazd nie miał aktualnych badań technicznych - podaje policja.