Mieszczący się przy ul. Zgierskiej park Julianowski zostanie powiększony o tereny znajdujące się w dolinie rzeki Sokołówka

i

Autor: pixabay.com /CC0, tpsdave Mieszczący się przy ul. Zgierskiej park Julianowski zostanie powiększony o tereny znajdujące się w dolinie rzeki Sokołówka

Łódź: Park Julianowski zostanie powiększony!

2016-07-12 15:50

Mieszczący się przy ul. Zgierskiej park Julianowski zostanie powiększony o tereny znajdujące się w dolinie rzeki Sokołówka. Cieszycie się?

Park im. Adama Mickiewicza przy ul. Zgierskiej, zwany parkiem Julianowskim, zostanie rozbudowany w kierunku zachodnim. Niezagospodarowane tereny znajdujące się w dolinie rzeki Sokołówka zostaną odnowione jeszcze w tym roku. Prace rozpoczną się w przyszłym miesiącu i kosztować będą ponad milion złotych. A to wszystko dzięki pieniądzom z budżetu obywatelskiego.

Zobacz też: Zaczarowany ogród w bramie na Piotrkowskiej [GALERIA ZDJĘĆ]. Czy znasz to miejsce?

Zmiany w parku Julianowskim

W ramach rewitalizacji zachodniej części parku powstaną nowe alejki, a rosnąca dziko zieleń zostanie odnowiona i wypielęgnowana. W planach jest również budowa placu zabaw, który kształtem przypominał będzie łódkę, postawienie dwóch altanek oraz wygospodarowanie miejsca rekreacyjno-wypoczynkowego.