Manufaktura Łódź

i

Autor: K Baryga

Łódź: Pod Leroy Merlin zapadła się ziemia! Jak do tego doszło?

2022-04-25 19:38

Pod łódzka Manufakturą powstaje tunel średnicowy. W poniedziałek jego główni wykonawcy - Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów - podali, że na terenie marketu Leroy Merlin zapadła się ziemia. "Teren oddziaływania zapadliska jest zabezpieczony przed dostępem osób nieupoważnionych" - podaje Marcin Tomaszewski dyrektor tunelu. I dodaje, że zapadlisko nie zagraża funkcjonowaniu galerii.

Łódź: Pod Manufakturą zapadła się ziemia. Teren zabezpieczony

Do zdarzenia doszło na terenie budowy tunelu, który docelowo ma połączyć Dworzec Łódź Kaliska z nowym Dworcem Łódź Fabryczna. Tunel średnicowy, który tam powstaje znajduje się pod Manufakturą. W nocy z soboty na niedzielę pracownicy głównej firmy wykonawczej - PBDiM - poinformowali szefostwo o zapadniętej ziemi.

W poniedziałek podczas konferencji przedstawiciele Manufaktury podali dziennikarzom, że zapadlisko w całości znajduje się na terenie Leroy Merlin. - W ciągu 15 minut na miejscu pojawił się nadzór PBDiM, o zdarzeniu poinformowano wszystkie niezbędne służby wewnętrzne, personel obsługujący maszynę TBM, a następnie niezwłocznie przystąpiono do zabezpieczenia terenu przed dostępem osób postronnych - czytamy w oświadczeniu.

Polecamy: Młody mężczyzna spadł do tunelu W-Z, rozjechała go taksówka. Horror w centrum Łodzi

Powitaliśmy nowy pociąg metra. Skoda Varsovia jest już w Warszawie

Po wykonaniu badań specjalistycznych, ustaleniu przyczyn zdarzenia oraz opracowaniu projektu naprawy, Wykonawca w porozumieniu z władzami marketu i Manufaktury, niezwłocznie przystąpi do usunięcia skutków zapadliska - dodał Tomaszewski, zastępca dyrektora kontraktu, zapewniając, że nie ma żadnego zagrożenia dla funkcjonowania Centrum Handlowego, a incydent jest pod kontrolą pracowników.