Łódź. Przyłapany na gorącym uczynku próbował uciekać. Został obezwładniony na środku ulicy

2022-01-27 8:00
Łódź. Przyłapany na gorącym uczynku próbował uciekać.  Został obezwładniony na środku ulicy
Autor: Policja /KWP Łódź

Kiedy podjechała policja trzymał w ręku drewniane kołki. Na widok funkcjonariusza zaczął uciekać, ale ten go dogonił i obezwładnił na środku ulicy. 28-letni łodzianin, do którego wezwano służby, może pójść za kratki nawet na kilka lat.

23 oraz 24 stycznia 2022 roku policjanci otrzymali zgłoszenie o agresywnym mężczyźnie, który niszczył auta przy ulicy Uniejowskiej na łódzkich Bałutach. Powiadomieni policjanci sporządzili rysopis agresora i zwiększyli czujność w tamtym rejonie. "25 stycznia 2022 roku Zastępca Naczelnika Wydziału Kryminalnego II Komisariatu Policji w Łodzi w trakcie służby zauważył młodego mężczyznę, który trzymał drewniane kołki w rękach, dodatkowo wykrzykiwał do siebie nielogiczne słowa. Policjant natychmiast zatrzymał radiowóz i podszedł do łodzianina. W chwili, gdy nieumundurowany policjant przedstawił się i wyciągał kajdanki, informując mężczyznę o jego zatrzymaniu, ten rzucił się do ucieczki. Funkcjonariusz podjął pościg za podejrzanym. Po przebiegnięciu kilkuset metrów sprawca został zatrzymany i obezwładniony. 28-latek przyznał się do uszkodzenia aut. Swoje zachowanie tłumaczył stanem osobistej frustracji" - opisuje mł. asp. Kamila Sowińska z Komendy Miejskiej Policji w Łodzi.

ZOBACZ TEŻ: Łódź. Lodówka społeczna Caritasu spłonęła. "Komuś bardzo przeszkadzała" [FOTO]

Kierowcy na celowniku policyjnego drona! Gigantyczne mandaty

Furiat, który miał już wcześniej konflikt z prawem noc spędził w policyjnym areszcie. Finalnie uszkodzeniu uległo 7 pojazdów różnych marek, głównie pochodzenia niemieckiego i francuskiego. 28-latek usłyszał już zarzuty zniszczenia mienia, teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Grozi mu kara nawet do 5 lat za kratkami.

Sonda
Czy kary za zniszczenie mienia są odpowiednio wysokie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE