Łódź. Lodówka społeczna Caritasu spłonęła. "Komuś bardzo przeszkadzała" [FOTO]

2022-01-24 7:40
Łódź. Lodówka społeczna Caritasu spłonęła. Komuś bardzo przeszkadzała [FOTO]
Autor: Caritas Archidiecezji Łódzkiej

W miniony weekend spłonęła lodówka społeczna Caritasu mieszcząca się przy jego siedzibie od strony ulicy Kopernika 13 w Łodzi.

Postawiona przez Caritas Archidiecezji Łódzkiej społeczna lodówka była nadzieją dla najbardziej potrzebujących, w dużej mierze dla bezdomnych, zwłaszcza zimą, kiedy ich sytuacja jest najtrudniejsza. Obok lodówki, gdzie łodzianie, w tym również restauracje, zostawiali jedzenie, stał regał na ubrania. Każdy mógł wziąć to, czego potrzebuje. Lodówka społeczna stała przy siedzibie Caritas od strony ul. Kopernika 13 w Łodzi od zaledwie pół roku. Do pożaru doszło w niedzielę (23 stycznia) nad ranem. Spłonęło wszystko. Jak podejrzewa Caritas, nie wykluczone, że ktoś ją podpalił.

CZYTAJ TEŻ: Policjant z Opoczna ledwo uszedł z życiem. Teraz czeka go długa rehabilitacja

Jasnowidz Jackowski przepowiada grozę. Nadchodzą koszmarne czasy?

"To już druga w ciągu tygodnia próba podpalenia, tym razem skuteczna. Jak widać pożar uszkodził również odnowioną niedawno elewację budynku" - podaje Caritas Archidiecezji Łódzkiej. Poprzedni pożar był na tyle niewielki, że udało się go wówczas szybko ugasić. "Niestety, komuś bardzo przeszkadzała" - dodaje Caritas.

Niestety, z uwagi na chęć zapewnienia anonimowości osobom, które korzystały z lodówki społecznej, kamery monitoringu znajdujące się nieopodal na budynku Caritas nie obejmują wiaty dla potrzebujących. Sprawa trafiła na policję, być może kamery z okolicznych budynków obejmują to miejsce.

Sonda
Czy pomagasz charytatywnie innym osobom?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE