Krwawe sceny na łódzkim Polesiu. 46-latek z zarzutem usiłowania zabójstwa

2022-01-20 19:46
Krwawe sceny na łódzkim Polesiu. 46-latek z zarzutem usiłowania zabójstwa
Autor: Policja/ KMP Łódź

Policjanci zatrzymali 46-letniego łodzianina podejrzanego o usiłowanie zabójstwa. Gdyby nie szybka interwencja medyczna, dźgnięty nożami mężczyzna prawdopodobnie by nie przeżył.

Krwawe sceny rozegrały się 18 stycznia 2022 roku około południa. Jak opisuje kom. Marcin Fiedukowicz z Komendy Miejskiej Policji w Łodzi, przypadkowy przechodzień zauważył zakrwawionego mężczyznę stojącego przed jedną z kamienic na terenie łódzkiej dzielnicy Polesie. "Mężczyzna miał obficie krwawiącą ranę nogi. Policjanci z ogniwa patrolowego, którzy jako pierwsi przybyli pod wskazany w zgłoszeniu adres, udzielili pomocy przedmedycznej rannemu i wezwali karetkę pogotowia. Po zabraniu pokrzywdzonego do szpitala mundurowi zabezpieczyli miejsce zdarzenia i przekazali dalsze czynności policjantom pionu kryminalnego" - podaje policjant.

ZOBACZ TEŻ: Łódź. Terroryzował pieszych i kierowców. Agresor z bordowego golfa zatrzymany. Jest apel policji!

Kalisz. 49-latek oblany kwasem stracił wzrok. Napastnik czekał na ulicy

Według wstępnych ustaleń śledczych, ranny mężczyzna kilkadziesiąt minut wcześniej pił alkohol ze swoim 46-letnim znajomym. Pomiędzy mężczyznami doszło do nieporozumienia, podczas którego sprawca za pomocą dwóch noży zaatakował go, raniąc w okolice uda i głowy.

- Ranny przeżył tylko dzięki szybkiej operacji w szpitalu - dodaje Fiedukowicz.

Stróże prawa ustalając poszlaki i przesłuchując świadków dotarli do miejsca ukrywania się 46-latka. Mężczyzna, który notowany był za podobne i inne przestępstwa, usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Za to przestępstwo grozi kara nawet dożywotniego więzienia.

Sonda
Czy za zabójstwo powinna być kara śmierci?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE