Krwawe sceny na łódzkim Polesiu. 46-latek z zarzutem usiłowania zabójstwa

i

Autor: Policja/ KMP Łódź

Krwawe sceny na łódzkim Polesiu. 46-latek z zarzutem usiłowania zabójstwa

2022-01-20 19:46

Policjanci zatrzymali 46-letniego łodzianina podejrzanego o usiłowanie zabójstwa. Gdyby nie szybka interwencja medyczna, dźgnięty nożami mężczyzna prawdopodobnie by nie przeżył.

Krwawe sceny rozegrały się 18 stycznia 2022 roku około południa. Jak opisuje kom. Marcin Fiedukowicz z Komendy Miejskiej Policji w Łodzi, przypadkowy przechodzień zauważył zakrwawionego mężczyznę stojącego przed jedną z kamienic na terenie łódzkiej dzielnicy Polesie. "Mężczyzna miał obficie krwawiącą ranę nogi. Policjanci z ogniwa patrolowego, którzy jako pierwsi przybyli pod wskazany w zgłoszeniu adres, udzielili pomocy przedmedycznej rannemu i wezwali karetkę pogotowia. Po zabraniu pokrzywdzonego do szpitala mundurowi zabezpieczyli miejsce zdarzenia i przekazali dalsze czynności policjantom pionu kryminalnego" - podaje policjant.

ZOBACZ TEŻ: Łódź. Terroryzował pieszych i kierowców. Agresor z bordowego golfa zatrzymany. Jest apel policji!

Kalisz. 49-latek oblany kwasem stracił wzrok. Napastnik czekał na ulicy

Według wstępnych ustaleń śledczych, ranny mężczyzna kilkadziesiąt minut wcześniej pił alkohol ze swoim 46-letnim znajomym. Pomiędzy mężczyznami doszło do nieporozumienia, podczas którego sprawca za pomocą dwóch noży zaatakował go, raniąc w okolice uda i głowy.

- Ranny przeżył tylko dzięki szybkiej operacji w szpitalu - dodaje Fiedukowicz.

Stróże prawa ustalając poszlaki i przesłuchując świadków dotarli do miejsca ukrywania się 46-latka. Mężczyzna, który notowany był za podobne i inne przestępstwa, usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Za to przestępstwo grozi kara nawet dożywotniego więzienia.

Sonda
Czy za zabójstwo powinna być kara śmierci?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany