Skatowali bezdomnego na rynku w centrum Łodzi. Odpowiedzą za próbę zabójstwa

i

Autor: Policja /KWP Łódź

Skatowali bezdomnego na rynku w centrum Łodzi. Odpowiedzą za próbę zabójstwa

2021-09-08 13:50

Do bestialskiego pobicia bezdomnego, po którym trafił do szpitala w stanie zagrażającym jego życiu, doszło w sierpniu na jednym z targowisk w centrum Łodzi. Zatrzymani mężczyźni usłyszeli m.in. zarzut usiłowania zabójstwa, za co może grozić im kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Do pobicia bezdomnego na rynku w centrum Łodzi doszło 20 sierpnia 2021 r. - Stan pokrzywdzonego był na tyle ciężki, że ten z obrażeniami realnie zagrażającymi życiu trafił do szpitala - podaje policja. Z informacji przekazanych policji przez pracowników szpitala wiadomo, że mężczyzna przeszedł dwie poważne operacje ratujące życie. - Funkcjonariusze wydziału kryminalnego poleskiego komisariatu potraktowali sprawę priorytetowo wiedząc, że upływ czasu może działać na korzyść osób stojących za brutalnym pobiciem. Wnikliwa analiza materiałów sprawy, sprawdzenie monitoringów oraz przesłuchania świadków pozwoliły ustalić sekwencję zdarzeń. Okazało się, że do pobicia doszło na jednym z rynków w centrum miasta, gdzie pomiędzy dwiema halami targowymi przebywało dwóch bezdomnych. Nie wadzący nikomu mężczyźni zostali zaczepieni przez dwóch innych mężczyzn. Napastnicy bez żadnego powodu wielokrotnie uderzali ich po całym ciele. W pewnym momencie jeden ze sprawców zaczął skakać po bezdomnym, powodując u niego obrażenia wymagające hospitalizacji - opisuje Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi.

CZYTAJ TEŻ: Zastała go na parapecie. 24-latek wypadł z 10. piętra. Co się stało w łódzkiej noclegowni?

Bezdomny poprosił o bułkę, dał mu mieszkanie, jedzenie i opiekę

Pierwszego z podejrzanych o brutalne pobicie, 37-letniego mężczyznę, zatrzymano cztery dni po zdarzeniu. Został zatrzymany przez funkcjonariuszy w swoim domu. Jego 38-letni kompan, który wiedząc o zatrzymaniu wspólnika ukrywał się przed policją, wpadł 30 sierpnia 2021 roku.

"Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił prokuratorowi na przedstawienie obu mężczyznom zarzutów usiłowania zabójstwa jednego z bezdomnych mężczyzn oraz uszkodzenia ciała drugiego" - podaje policja.

Decyzją sądu na wniosek Prokuratury Rejonowej Łódź-Polesie podejrzani zostali aresztowani na 3 miesiące. Sprawcom grozić może kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.