Łódź: Śmiertelny wypadek na Piotrkowskiej. Taksówka wjechała wprost pod tramwaj!

i

Autor: Policja /KWP Łódź

Łódź: Śmiertelny wypadek na Piotrkowskiej. Taksówka wjechała wprost pod tramwaj! [ZDJĘCIA]

2021-05-20 16:45

Śmiertelny wypadek na skrzyżowaniu ulicy Piotrkowskiej i Sieradzkiej w Łodzi miał miejsce 18.05.2021 r. 68-letni taksówkarz jadący toyotą skręcił nagle wjeżdżając wprost pod nadjeżdżający tramwaj. W wyniku odniesionych obrażeń mężczyzna zmarł na miejscu. Z powodu zdarzenia ruch w tamtym miejscu wstrzymany był przez kilka godzin. Okoliczności wypadku bada policja pod nadzorem prokuratury.

Wypadek na ulicy Piotrkowskiej miał miejsce we wtorek, 18 maja około godziny 18.00. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy realizujących czynności na miejscu zdarzenia wynika, że kierujący toyotą, jadąc ulicą Piotrkowską, wjechał na pas do lewoskrętu, na którym stał volkswagen passat oczekujący na zielone światło. Tuż przy volkswagenie 68-latek skręcił nagle w lewą stronę i wjechał na torowisko, wprost pod nadjeżdżający tramwaj linii 5 kierowany przez 34-latka. Doszło do zderzenia.

ZOBACZ TEŻ: Śmiertelny wypadek w Świątnikach pod Pabianicami. Zderzyły się cztery pojazdy! Zginął 35-letni mężczyzna [FOTO]

68-letni kierowca został zakleszczony w taksówce. Po uwolnieniu go przez strażaków, lekarz z zespołu ratownictwa medycznego stwierdził zgon.

- Policjanci wykonali oględziny, zabezpieczyli ślady i przesłuchali świadków. Ruch na skrzyżowaniu był utrudniony przez kilka godzin, więc funkcjonariusze zorganizowali objazd - opisuje policja.

Oprócz kierowcy taksówki nikt z uczestników zdarzenia nie odniósł obrażeń. 34-letni motorniczy i 19-letni kierowca volkswagena byli trzeźwi. Motorniczemu została udzielona pomoc psychologa.

Okoliczności tego wypadku pod nadzorem prokuratora wyjaśniają funkcjonariusze z Wydziału Wykroczeń i Przestępstw w Ruchu Drogowym Komendy Miejskiej Policji w Łodzi.

CZYTAJ: Nowosolna. Rozpędzony 23-latek wjechał w tył TIR-a. Nie miał szans na przeżycie

Leciał po drodze jak pocisk! Mundurowym powiedział, że "nie czuł prędkości"
Nasi Partnerzy polecają