Wypadek na A-1 w gminie Nowosolna. 23-latka zabiła prędkość. Co tam się stało? [FOTO]

i

Autor: Policja /KWP Łódź

Nowosolna. Rozpędzony 23-latek wjechał w tył TIR-a. Nie miał szans na przeżycie

2021-05-20 16:00

Wypadek na autostradzie A-1 w gminie Nowosolna miał miejsce w środę (19.05.2021) po południu. 23-letni kierowca fiata ducato najechał na tył naczepy TIR-a. Obrażenia były tak poważne, że mężczyzna zginął na miejscu. Okoliczności zdarzenia wyjaśnia policja pod nadzorem prokuratury.

Wypadek na A-1 w gminie Nowosolna miał miejsce 19 maja tuż przed godziną 15:00. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że 23-letni kierujący fiatem ducato, jadąc w kierunku Katowic, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i najechał na tył naczepy zestawu pojazdów renault kierowanego przez 61-latka. W wyniku odniesionych obrażeń 23-letni mężczyzna kierujący fiatem zmarł na miejscu. Policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego przez kilka godzin. Wykonali oględziny, zabezpieczyli ślady i przesłuchali świadków. Okoliczności tego zdarzenia wyjaśniają mundurowi z Koluszek pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Łódź-Widzew.

ZOBACZ TEŻ: Śmiertelny wypadek w Świątnikach pod Pabianicami. Zderzyły się cztery pojazdy! Zginął 35-letni mężczyzna [FOTO]

Wypadek na A-1 w gminie Nowosolna. 23-latka zabiła prędkość

i

Autor: Policja /KWP Łódź
Leciał po drodze jak pocisk! Mundurowym powiedział, że "nie czuł prędkości"

Policjanci apelują o ostrożność. - Wiosenna aura daje poczucie bezpieczeństwa, jednak nie wolno zapominać, że kierując pojazdem należy być skoncentrowanym i uważnie obserwować drogę i jej otoczenie. Jest to szczególnie ważne na drogach szybkiego ruchu takich jak autostrady. Czas reakcji kierowcy wynosi przeciętnie około 1 sekundy. Przy prędkości 140 km/h samochód w ciągu sekundy pokonuje prawie 39 metrów. Nietrudno sobie wyobrazić, co może się stać, jeśli na chwilę stracimy koncentrację - przestrzega Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi.