Śmiertelny wypadek w Świątnikach pod Pabianicami. Zderzyły się cztery pojazdy!  Co tam się stało?

i

Autor: Policja /KWP Łódź

Śmiertelny wypadek w Świątnikach pod Pabianicami. Zderzyły się cztery pojazdy! Co tam się stało? [FOTO]

2021-05-18 11:11

Dziś (18.05.2021) rano na DK71 miał miejsce śmiertelny wypadek. W miejscowości Świątniki niedaleko Pabianic doszło do zderzenia trzech aut osobowych i TIR-a. Nie żyje 35-letni kierowca jednej z osobówek. Droga między Konstantynowem Łódzkim a Pabianicami jest zablokowana. Policja kieruje objazdami. Okoliczności wypadku bada policja pod nadzorem prokuratury.

Wypadek w miejscowości Świątniki niedaleko Pabianic miał miejsce dziś (18.05) przed godziną 7 rano. Na 39. kilometrze drogi krajowej nr 71 zderzyły się cztery pojazdy: trzy auta osobowe i TIR. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 35-letni mieszkaniec Pabianic kierujący samochodem osobowym marki Citroen C4, jadąc w ciągu pojazdów z Konstantynowa Łódzkiego w kierunku Pabianic, zjechał nagle na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z samochodem ciężarowym marki Scania. W wyniku doznanych obrażeń 35-latek kierujący citroenem poniósł śmierć na miejscu. W wydobyciu mężczyzny z zakleszczonego samochodu pomagali strażacy.

ZOBACZ TEŻ: Guźnia: w stawie Rydwan utonął 34-latek. Mężczyzna wpadł do wody i już z niej nie wyszedł

Na miejscu zdarzenia pracują służby, m.in. zespół ratownictwa medycznego i trzy zastępy strażaków.

Fatalne wyprzedzanie - 20 pkt karnych i 3 miesiące bez prawa jazdy

Kierujący scanią 47-letni mieszkaniec powiatu radomszczańskiego był trzeźwy. Policjanci wykonali oględziny miejsca wypadku i zabezpieczyli ślady związane z tym zdarzeniem. Droga K-71 została zablokowana, policjanci zorganizowali objazdy. Okoliczności tego wypadku pod nadzorem prokuratury wyjaśniają pabianiccy policjanci.

Nasi Partnerzy polecają