Wybory

Łódź tonie w plakatach wyborczych. Kto będzie odpowiedzialny za ich usunięcie?

2023-09-26 13:57

Właśnie trwa kampania wyborcza przed zbliżającymi się wyborami. Przez to wyborczy są zewsząd otaczani plakatami wyborczymi. Niektóre nie są już w najlepszym stanie, a nadal wiszą. A jak wygląda sprawa ich późniejszego usunięcia?

Jesteśmy w samym środku kampanii wyborczych. Oznacza to, że twarze polityków pojawiają się nam na każdym kroku. Widzimy ich w telewizji, internecie, na ścianach czy przystankach. Ilość plakatów jest coraz większa. Ich przesyt często może powodować efekt odwrotny do zamierzonego. Tak duża ilość plakatów nie jest zbyt estetyczna, a dla wielu wyborców męcząca.

Jedną sprawą jest przesyt plakatami, a drugą ich stan. Wiele z nich nie jest w najlepszym stanie i nie zostały usunięte. Oczywiście, przechodnie nie powinni ich niszczyć – niezależnie od sympatii politycznych.

Kto powinien usunąć plakaty?

Według kodeksu wyborczego, wszelkie plakaty, hasła wyborcze itd. powinny zostać usunięte przez komitety wyborcze w przeciągu 30 dni od przeprowadzenia wyborów.

Jeśli banery nie zostałyby usunięte w terminie, to można zgłosić niewywiązanie się z tego obowiązku do władz miasta i gminy, które są zobowiązane do ich usunięcia na koszt konkretnego komitetu wyborczego.

Spłonęli w aucie, bo staranował ich pirat z BMW
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany