Łódź. W Dniu Bez Samochodu bezpłatne przejazdy autobusami, tramwajami i pociągami [INFO]

i

Autor: pixabay.com CC0 fot. Free-Photos /zdjęcie ilustracyjne

Warto wiedzieć!

Łódź. W Dniu bez Samochodu bezpłatne przejazdy autobusami, tramwajami i pociągami [INFO]

2022-09-22 7:34

Do bezpłatnych przejazdów w czwartek (22.09) pociągami po województwie łódzkim oraz komunikacją miejską po Łodzi zachęcają Łódzka Kolej Aglomeracyjna i Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne. W Dniu bez Samochodu za bilet nie zapłaci właściciel samochodu oraz towarzyszący mu podróżni.

W czwartek (22 września) przypada Europejski Dzień bez Samochodu. W tym dniu przewoźnicy z Łodzi zachęcają mieszkańców do zrezygnowania z jazdy autem i skorzystania z darmowej oferty przejazdów transportem zbiorowym.

"Łódzka Kolej Aglomeracyjna po raz kolejny włączyła się w tę proekologiczną kampanię, przygotowując dla swoich pasażerów ofertę specjalną. W czwartek będzie można korzystać z nieodpłatnych przejazdów pociągami spółki na terenie województwa łódzkiego. Za bilet nie zapłacą pasażerowie posiadający ze sobą dowód rejestracyjny pojazdu. Podróżować nieodpłatnie mogą również towarzyszące im osoby - maksymalnie tyle, na ile zarejestrowany jest samochód" – wyjaśniła rzeczniczka ŁKA Joanna Osińska.

Wskazała, że ŁKA jest przewoźnikiem, dla którego ekologia jest jednym z priorytetów. Pociągi spółki są zasilane energią elektryczną w związku z czym nie emitują spalin i substancji szkodliwych dla otoczenia.

PRZECZYTAJ TEŻ: Łódź. Bezczelny złodziej podszedł do roweru i wziął jak swój. Kojarzysz tego mężczyznę?

"Kierujemy się troską o jak najefektywniejsze wykorzystanie energii i ochronę klimatu. Po wprowadzeniu rekuperacji i eco-drivingu, kolejnym kierunkiem działań jest całkowite przejście na zasilanie z odnawialnych źródeł energii oraz produkcja zielonej energii nietrakcyjnej na własne potrzeby, przy wykorzystaniu instalacji fotowoltaicznych" - dodała.

Do pozostawienia w czwartek samochód w garażu i spróbowania bardziej ekologicznej i opłacalnej formy podróżowania po Łodzi zachęca również MPK Łódź. W tym przypadku także wystarczy zabrać dowód rejestracyjny swojego pojazdu i w razie potrzeby okazać go do kontroli. Wraz z właścicielem samochodu za darmo autobusami i tramwajami może podróżować tyle osób, na ile zarejestrowane jest auto.

"Zachęcamy, aby tego dnia spróbować jak podróżuje się komunikacją miejską, nie stać w korku w godzinach szczytu i wybrać transport zbiorowy nie tylko od święta, ale każdego dnia, dojeżdżając do pracy, czy spotkanie z przyjaciółmi, wspólnie dbając o środowisko. Każda forma współdzielonego podróżowania, wpływa na nasz klimat, ogranicza ilość pojazdów na drodze, a co za tym idzie minimalizuje korki i tworzy codzienne lepsze połączenia" - zaznaczył rzecznik prasowy Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi Tomasz Andrzejewski.

Sonda
Czy skorzystasz z darmowych przejazdów w Dzień bez Samochodu?