Łódź. Wypadek podczas zabawy! 6-latek postrzelony! Kilka godzin jechał do szpitala

i

Autor: Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi Łódź. Wypadek podczas zabawy! 6-latek postrzelony! Kilka godzin jechał do szpitala

Łódź: chłopiec POSTRZELONY W CZASZKĘ. Jechał do szpitala KILKA GODZIN [ZDJĘCIA]

2020-07-18 7:31

Do tego nieszczęśliwego wypadku doszło, gdy 6-latek bawił się z kolegą. Nagle chłopiec został postrzelony z broni pneumatycznej. Śrut trafił w podstawę czaszki mijając tętnicę szyjną. Na szczęście operacja w Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi powiodła się i chłopiec jest już zdrowy w swoim domu.

Informacje o tym nieszczęśliwym wypadku przekazało Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. 6-letni chłopiec w trakcie zabawy ze swoim kolegą został postrzelony z broni pneumatycznej. Działo się to w miejscowości oddalonej 300 kilometrów od Łodzi. Podróż karetką do Centrum Zdrowia Matki Polki trwała kilka godzin.

Lekarze z Kliniki Otolaryngologii i specjalista chirurgii szczękowo-twarzowej przeprowadzili zabieg podczas którego usunęli pocisk.

– Postrzał był w bardzo „niewdzięcznej” okolicy: podstawa czaszki przy dużym naczyniu – tętnicy szyjnej wewnętrznej – mówi prof. Wiesław Konopka, Kierownik Kliniki Otolaryngologii. – Doszło do uszkodzenia ściany kostnej i częściowego zwężenia tętnicy.

Lekarze z Kliniki Otolaryngologii i specjalista chirurgii szczękowo-twarzowej przeprowadzili zabieg podczas którego usunęli pocisk.

i

Autor: Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi Lekarze z Kliniki Otolaryngologii i specjalista chirurgii szczękowo-twarzowej przeprowadzili zabieg podczas którego usunęli pocisk.

Jak czytamy na stronie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi, operacja była skomplikowana. Wymagała dużej precyzji, bo prowadzono ją w okolicy, w której przebiegają bardzo ważne nerwy czaszkowe.

Czytaj też: Skierniewice. DRAMATYCZNE wydarzenia w miejskim autobusie. Kierowca reanimował pasażera przez 5 minut!

Na szczęście zabieg powiódł się. Chłopiec jest w dobrym stanie. Jak informuje "Express Ilustrowany", 6-latek wyszedł już ze szpitala.

Dziecko wypadło z auta w Tarnowskich Górach. Jak do tego doszło?