Łódź: Bił aż ZABIŁ 60-latka. Jest oskarżenie o ZABÓJSTWO dla 24-letniego oprawcy

2020-07-17 18:14
Łódź: 24-latek brutalnie pobił 60-latka. Ciosy były ŚMIERTELNE, jest zarzut ZABÓJSTWA!
Autor: KWP Łódź Łódź: 24-latek brutalnie pobił 60-latka. Ciosy były ŚMIERTELNE, jest zarzut ZABÓJSTWA!

Łódzcy policjanci zatrzymali sprawcę tragicznego w skutkach zdarzenia, do którego doszło w jednym z pustostanów w dzielnicy Górna. 60-letni mężczyzna zmarł po dotkliwym pobiciu przez 24-latka. Napastnik usłyszał już zarzut zabójstwa, co zagrożone jest karą nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

14 lipca po godz. 15.00 policjanci otrzymali zgłoszenie o śmiertelnym pobiciu do jakiego doszło w pustostanie kamienicy przy ul. Krośnieńskiej w Łodzi.  Na miejsce niezwłocznie skierowano grupę dochodzeniowo – śledczą.

- Wykonano oględziny miejsca zdarzenia, zebrano szereg śladów oraz informacji, które pozwoliły na wytypowanie sprawcy. Rozpoczęły się intensywne poszukiwania. Jeden z tropów prowadził na Bałuty, gdzie poszukiwany miał wynajmować mieszkanie. Kryminalni podejrzewali, że może się tam ukrywać – informuje zespół prasowy łódzkiej policji.

Wkrótce przypuszczenia mundurowych potwierdziły się, mężczyzna został zatrzymany.

- Jak ustalono 24-letni napastnik tuż przed napadem szukał późniejszej ofiary. Wypytywał o niego osoby siedzące przed kamienicą. Gdy dotarł do pustostanu, w którym pomieszkiwał denat, rzucił się na 60-latka i dotkliwie pobił. W wyniku odniesionych obrażeń pobity mężczyzna zmarł.

Zwłoki 60-latka znaleźli znajomi, którzy poszli sprawdzić co się z nim dzieje, po tym jak usłyszeli od wychodzącego z budynku 24-latka, że chyba zabił ich znajomego. Sprawca usłyszał zarzut zabójstwa, ten czyn zagrożony jest karą dożywotniego pozbawienia wolności.

Decyzją sądu 24-latek został tymczasowo aresztowany. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego VII KP KMP w Łodzi pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Łódź – Górna.

Przemycali cudzoziemców w piecach grzewczych
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE