Kajdanki

i

Autor: mat. policji

Łódź: Wyszedł z więzienia. Cieszył się wolnością całe 13 godzin! Jego tłumaczenie było zaskakujące!

2021-06-28 20:57

Zaledwie 13 godzin cieszył się wolnością 46-latek z łodzi. Gdy tylko opuścił więzienne mury, postanowił przypomnieć sobie dawne czasy i wrócić na przestępczą drogę. Zaatakował przypadkowego mężczyznę, groził mu śmiercią i okradł. Chwilę później był już w rękach policji. Swoje zachowanie mężczyzna próbował wytłumaczyć w sposób, który wprawił wszystkich w osłupienie. Teraz za kratkami może spędzić nawet kolejne 18 lat.

Do zdarzenia doszło w miniony czwartek, 24 czerwca. Około godziny 1:00, policjanci z III Komisariatu otrzymali informację o rozboju na ulicy Radwańskiej. Mundurowi natychmiast pojechali na miejsce. Podczas rozmowy z pokrzywdzonym, młodym mężczyzną ustalili, że napastnik grożąc pozbawieniem życia, zabrał mu telefon komórkowy oraz słuchawki. Następnie uciekł w kierunku alei Politechniki.

19-latek dokładnie opisał ubiór napastnika i oświadczył, że jest w stanie rozpoznać sprawcę. Policjanci zaprosili pokrzywdzonego do radiowozu i wspólnie zaczęli przeszukiwać okoliczny teren. Przy skrzyżowaniu ulic Radwańskiej i Politechniki zauważyli mężczyznę, który odpowiadał rysopisowi. Policjanci natychmiast podbiegli do mężczyzny. Był on pobudzony, agresywny i nie wykonywał poleceń funkcjonariuszy. 19-latek potwierdził, że to mężczyzna, który chwilę wcześniej go napadł.

46-latek, zaledwie po 20 minutach od popełnienia rozboju trafił na komisariat. Policjanci znaleźli w jego kieszeni skradziony telefon i słuchawki. Okazało się, że mężczyzna opuścił więzienne mury 13 godzin wcześniej. Spędził tam ostatnie 5 lat, odbywając karę za podobne przestępstwo.

Czytaj też: Łódź. Rozbój na stacji benzynowej na Śmigłego Rydza: 33-latek zabarykadował drzwi, wskoczył na ladę i sterroryzował ludzi

Policjantów zaskoczyło tłumaczenie mężczyzny. Podczas rozmowy oświadczył, że był przekonany, że przez jeden dzień po wyjściu z zakładu karnego można popełnić przestępstwo bez żadnych konsekwencji.

Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzut rozboju i trafił na trzy miesiące do aresztu. Za więziennymi kratami może teraz spędzić kolejne 18 lat. Wszystko dlatego, że działał w warunkach multirecydywy.

Czytaj też: Porwał 28-latkę w biały dzień wprost z ulicy. W jego aucie znaleziono broń i narkotyki [FOTO]

Legendarny złodziej aut zatrzymany
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany