Zabójca z Bałut zatrzymany

i

Autor: Policja / Dariusz Kucharski

Łódź. Zabójca z placu zabaw zatrzymany! Wpadł w podwarszawskich Łomiankach [FOTO, WIDEO]

2021-01-21 10:04

W biały dzień tuż obok placu zabaw na łódzkich Bałutach zasztyletował mężczyznę. Kiedy ten wykrwawiał się na śmierć, zabójca spokojnie odszedł, a potem rozpłynął się w miejskim zgiełku. Policjanci z Łodzi szybko go jednak wytropili. Dziś (21.01) nożownik został zatrzymany w podwarszawskich Łomiankach. Wkrótce stanie przed prokuratorem i usłyszy zarzuty.

Do tej potwornej zbrodni doszło w środę, 20 stycznia, około godziny 11.10. Tuż obok placu zabaw przy ulicy Kochanowskiego pokłóciło się dwóch mężczyzn. Obaj mówili w języku jednego z krajów zza naszej wschodniej granicy.

- W pewnym momencie utarczka słowna przerodziła się w rękoczyny – mówi Adam Kolasa z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. - Jeden z mężczyzn zadał ostrym narzędziem cios drugiemu i oddalił się w kierunku ulicy Wspólnej. Przechodnie zawiadomili służby. Na miejscu jako pierwsi znaleźli się policjanci, którzy udzielili pomocy przedmedycznej zaatakowanemu mężczyźnie. Następnie czynności przywracania życia przejęli medycy. Niestety pomimo podjętych działań nie udało się uratować życia 31-letniego pokrzywdzonego – dodaje.

Zaraz po morderstwie policjanci z komendy wojewódzkiej i miejskiej zaczęli zbierać dowody, docierali do świadków, analizowali wszystkie szczegóły zbrodni. Krok po kroku zawężali krąg podejrzanych osób, aż w końcu udało się im ustalić miejsce przebywania podejrzanego. Dziś rano policjanci wspierani przez kontrterrorystów weszli do budynku jednorodzinnego w podwarszawskich Łomiankach.

Zabójca z placu zabaw zatrzymany!

- Zatrzymali tam wytypowanego 36-latka – wyjaśnia Kolasa. - Mężczyzna nie stawiał oporu. Funkcjonariusze zabezpieczyli część odzieży, w którą był ubrany w dniu zdarzenia. Zabezpieczono również nóż. Szczegółowe badania pozwolą odpowiedzieć na pytanie, czy było to narzędzie zbrodni. Jeśli mężczyzna usłyszy zarzut zabójstwa może mu grozić kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.