Łódź: Kilogramy narkotyków, broń i lewe papierosy. 28-latek na Polesiu miał jeszcze więcej na sumieniu

i

Autor: KWP Łódź

Łódź: Zaczęło się od zapachu marihuany. Skończyło na kilogramach narkotyków i broni! Akcja policji na Polesiu [FOTO]

2021-02-16 8:20

Akcja łódzkich policjantów w mieszkaniu na Polesiu. Mundurowi specjalizujący się w zwalczaniu przestępczości pseudokibiców zatrzymali 28-latka podejrzanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków. Podczas przeszukania w mieszkaniu mundurowi zabezpieczyli nie tylko ponad 3,5 kilograma substancji psychoaktywnych, ale także broń wraz z amunicją.

11 lutego około godziny 15.00 policjanci zwalczający przestępczość pseudokibiców postanowili sprawdzić jeden z adresów, gdzie miał przebywać mężczyzna poszukiwany w celu odbycia kary pozbawienia wolności. Po dotarciu do mieszkania znajdującego się w jednej z kamienic w dzielnicy Polesie, funkcjonariusze zastali wewnątrz zaskoczonego 28-latka.

PRZECZYTAJ: ŁÓDŹ: Senior poturbował laską pracownicę piekarni i UKRADŁ CHLEB! Okazało się, że... jest poszukiwany

- Ponieważ w lokalu dało się wyczuć charakterystyczny zapach marihuany policjanci przeszukali mieszkanie zatrzymanego. W efekcie ich pracy odnalezione zostało ponad 3,5 kilograma substancji narkotycznych pochodzenia naturalnego i syntetycznego. Stróże prawa zabezpieczyli również jednostkę broni palnej wraz z amunicją oraz ponad kilogram nielegalnej kontrabandy tytoniowej – informuje łódzka policja.

Wartość zabezpieczonych narkotyków i tytoniu opiewa na kwotę około 150 tysięcy złotych. Na poczet przyszłych kar zatrzymano gotówkę odnalezioną w mieszkaniu w kwocie około 60 tysięcy złotych.

CZYTAJ: Łódzkie: Chciał uciec w trakcie kontroli. Policjant wskoczył mu do auta w ostatniej chwili. Co tam się wydarzyło? [ZDJĘCIA]

- Podejrzany, który był notowany za inne przestępstwa, usłyszał zarzuty związane z posiadaniem znacznej ilości środków odurzających, tytoniu bez polskich znaków akcyzy skarbowej oraz broni i amunicji. Grozić mu teraz może nawet do 10 lat pozbawienia wolności – dodają mundurowi.

Na wniosek Prokuratury Rejonowej Łódź- Polesie mężczyzna został aresztowany na 3 miesiące. Dalsze czynności prowadzą śledczy z IV Komisariatu KMP w Łodzi.

POLECAMY: ŁÓDŹ: Trwają poszukiwania 14-letniej Weroniki! Widzieliście ją?

Policja schwytała parę pedofili
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany