Łódź: Zatrzymał auto na środku skrzyżowania Rąbieńskiej z Traktorową i... ZASNĄŁ. 23-latkowi grozi surowa kara

2020-08-12 11:55 Emilia Białecka
Łódź: Zatrzymał auto na środku skrzyżowania Rąbieńskiej z Traktorową i... ZASNĄŁ. 23-latkowi grozi surowa kara
Autor: pixabay.com, CC0 fot. StockSnap

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Łodzi zatrzymali 23-letniego mężczyznę, który zasnął na skrzyżowaniu ul. Rąbieńskiej i Traktorowej w trakcie podróży do Konstantynowa Łódzkiego. Okazało się, że jest pijany. Teraz grozi mu do 2 lat za kratkami, długoletni zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.

Do zdarzenia doszło w niedzielę (11.08) około godziny 2:30 w nocy. - Dyżurny łódzkiej komendy został poinformowany, że na skrzyżowaniu ul. Rąbieńskiej z ul. Traktorową stoi samochód, a w nim, za kierownicą, śpi mężczyzna. We wskazany rejon pojechał patrol łódzkiej drogówki - opisuje policja.

Policjanci zastali na miejscu volkswagena, który z włączonym silnikiem stał na pasie do skrętu w prawo. Za kierownicą drzemał młody mężczyzna.

- Policjanci obudzili kierowcę. Podczas rozmowy z mundurowymi tłumaczył się, że jechał do Konstantynowa Łódzkiego, aby odebrać żonę z pracy. Podczas jazdy poczuł się zmęczony i... zasnął na skrzyżowaniu. Badanie stanu trzeźwości 23-latka wykazało 1,7 promila alkoholu w jego organizmie. Mundurowi zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, a jego auto trafiło na policyjny parking - opisuje Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi.

Młody mężczyzna wkrótce usłyszy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara do 2 lat więzienia, do tego długoletni zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna.

Pijana 39-latka pędziła 170km/h, wyprzedziła nieoznakowany radiowóz

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.