Mężczyzna został zatrzymany dzięki informacji od anonimowej osoby

i

Autor: Policja/monitoring Mężczyzna został zatrzymany dzięki informacji od anonimowej osoby

Łódź: Zatrzymano mężczyznę, który zaatakował w tramwaju 25-letnią Algierkę

2016-06-23 10:44

Zatrzymano mężczyznę, który dwa razy w ciągu miesiąca atakował i znieważał studentkę z Algierii. Dziś zostanie okazany 25-latce.

Podejrzany to 33-letni łodzianin, wcześniej notowany przez policję. Jak mówi rzecznik łódzkiej prokuratury, mężczyzna został zatrzymany dzięki informacji od anonimowej osoby. Aby mieć pewność, co do identyfikacji, dziś (23 czerwca) podejrzany ma zostać okazany studentce z Algierii. Dziewczyna słabo mówi po polsku, odbędzie się to zatem w obecności tłumacza. Jeśli pokrzywdzona zidentyfikuje sprawcę, prokuratura przedstawi zarzuty. - Zapadną decyzje co do ewentualnego przedstawienia zarzutów. W grę wchodzą zarzuty dotyczące dwukrotnego znieważenia ze względu na przynależność narodowościowo-wyznaniową, a także naruszenie nietykalności cielesnej młodej kobiety - zapowiada Krzysztof Kopania.

Zobacz też: Tragedia na ul. Wodnej w Łodzi: "Mężczyzna trzymał się za nóż, który miał w gardle i za chwilę upadł. Zasłoniłam dziecku oczy"

Mężczyzna w dalszym ciągu pozostaje zatrzymany do dyspozycji prokuratury poleskiej.

Przypomnijmy, ataki miały miejsce w maju tego roku. Za pierwszym razem mężczyzna próbował wypchnąć ją z tramwaju używając słów wulgarnych i obrażających jej uczucia religijne. Za drugim - kopnął 25-latkę i zablokował jej wejście do tramwaju.

Nasi Partnerzy polecają