Łódź w końcu będzie miała rower publiczny!

i

Autor: Wikipedia/Colin/CC 3.0 Łódź w końcu będzie miała rower publiczny!

Łódzki rower miejski z wielką pompą: 1 maja na Piotrkowskiej rowerowy piknik [ATRAKCJE]

2016-04-21 17:43

Parada rowerzystów będzie główną atrakcją pikniku z okazji uruchomienia roweru miejskiego. 1 maja nie siedźcie w domach, zajrzyjcie na Piotrkowską!

1 maja startuje Łódzki Rower Miejski. Na Piotrkowskiej planowana jest oficjalna inauguracja sezonu rowerowego. O godz. 11.30 (niedziela) z placu Wolności wystartuje wiosenna parada rowerzystów. Cykliści, przejadą przy dźwiękach muzyki na piknik rowerowy w pasażu Schillera. W programie: konkursy sprawnościowe, przegląd techniczny jednośladów, a dla najmłodszych miasteczko ruchu drogowego. O godz. 14 z Pasażu Schillera ruszy wiosenny przejazd rowerowy po centrum Łodzi, w tempie przyjaznym nawet dla najmłodszych wielbicieli dwóch kółek. Zakończy się na placu Wolności. Na 150 pierwszych uczestników akcji czekają okazjonalne dzwonki rowerowe.

Ci, którzy nie mają własnych jednośladów, a chcieliby się przyłączyć do rowerowej imprezy mogą w czasie przejazdu wypróbować łódzkie rowery publiczne. System zacznie działać właśnie 1 maja. Do dyspozycji zarejestrowanych użytkowników będzie 1000 rowerów i 100 stacji.

SPRAWDŹ listę stacji roweru miejskiego w Łodzi! [100 LOKALIZACJI]

Łódzki rower miejski - cennik

By wypożyczyć rower miejski wystarczy wcześniej się zarejestrować się i wpłacić na swoje konto odpowiednią kwotę, z której opłacane będą przejazdy. Pierwsze 20 minut jazdy jest bezpłatne. Za pierwszą godzinę zapłacimy złotówkę, drugą 3 zł, a każdą następną 5 zł. Możliwe również będzie wypożyczenie dwóch rowerów przez jednego użytkownika. Opłata aktywacyjna to 20 zł.

Więcej informacji w materiale reporterki Radia ESKA Eli Piotrowskiej, posłuchajcie:

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany