Statystycznie, od momentu startu Łódzkiego Roweru Publicznego, co godzinę dokonywanych jest ok. 214 rejestracji w systemie

i

Autor: ESKA INFO Łódź Statystycznie, od momentu startu Łódzkiego Roweru Publicznego, co godzinę dokonywanych jest ok. 214 rejestracji w systemie

Łódzki Rower Publiczny zrobił furorę [WIDEO]. ZOBACZ, które stacje są najbardziej popularne!

2016-05-04 15:36

Łódzki Rower Publiczny ruszył zaledwie kilka dni temu, a już zrobił furorę. Wiele wskazuje na to, że w pierwszym miesiącu możemy pobić rekord wypożyczeń!

- Łódzki Rower Publiczny zanotował właśnie jedno z najlepszych "otwarć" w historii wszystkich polskich wypożyczalni. W ciągu niewiele ponad trzech dni, jakie minęły od startu systemu w sobotni wieczór, rowery wynajmowano ponad 24 tysiące razy, a rejestracji dokonało ponad 16 tysięcy mieszkańców miasta - podsumowuje firma Nextbike Polska, która obsługuje system.

SPRAWDŹ listę 100. stacji Łódzkiego Roweru Publicznego!<<

Statystycznie, od momentu startu Łódzkiego Roweru Publicznego, co godzinę dokonywanych jest ok. 214 rejestracji w systemie, a użytkownicy dokonują ok. 316 wynajmów przy stacjach. Co ciekawe, w systemie rejestrują się nie tylko łodzianie, ale też mieszkańcy innych miast województwa, m.in. Zgierza (190 osób), Pabianic (160), Aleksandrowa Łódzkiego (100), Konstantynowa (80) czy Piotrkowa Trybunalskiego (60).

Taka frekwencja była na niedzielnym pikniku z okazji otwarcia Łódzkiego Roweru Publicznego:

/wideo: reporterka Radia ESKA Patrycja Szynter

Zainteresowanie Łódzkim Rowerem Publicznym

Jak mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska, zainteresowanie Łódzkim Rowerem Publicznym jest jeszcze większe niż mogliśmy przypuszczać. - Kiedy w 2012 roku otwieraliśmy nasz największy system, Veturilo w Warszawie, w ciągu pierwszego miesiąca warszawiacy dokonali 120 tysięcy wypożyczeń. Jest bardzo prawdopodobne, że mieszkańcy Łodzi pobiją ten rekord - przypuszcza.

Najpopularniejsze stacje wypożyczeń i zwrotów Łódzkiego Roweru Publicznego:
- Piotrkowska / Piłsudskiego
- Piotrkowska / 6 Sierpnia
- Zachodnia – Manufaktura
- Piotrkowska / Tuwima
- Piotrkowska – OFF Piotrkowska Center

Łódzki Rower Publiczny - wypożyczenie przez aplikację

Operator Łódzkiego Roweru Publicznego zachęca do dokonywania wypożyczeń za pomocą aplikacji mobilnej, co jest najszybszym sposobem wynajmowania jednośladów – nie trzeba wtedy nawet podchodzić do terminala. Wystarczy ściągnąć i zainstalować aplikację na swoim telefonie, włączyć ją, przyłożyć do kodu QR, który znajduje się z tyłu każdego roweru i potwierdzić chęć wypożyczenia. Aplikacja umożliwia też sprawdzenie czy zwrot jednośladu został przeprowadzone prawidłowo – od razu po zakończeniu wypożyczenia.

Nasi Partnerzy polecają