Łódzkie: 16-latek uciekał przed policją na motocyklu. Wcześniej... PIŁ ALKOHOL!

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. schauhi /Policja

Łódzkie: 16-latek uciekał przed policją na motocyklu. Wcześniej... PIŁ ALKOHOL!

2021-03-11 10:11

Nie do wiary. Po krótkim pościgu policja zatrzymała 16-latka, który jadąc motocyklem, nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Jak się okazało powodem był brak uprawnień oraz jazda pod wpływem alkoholu. Teraz o losie nieletniego zadecyduje sąd rodzinny.

Do zdarzenia doszło dwa dni temu około godziny 20.00 na drodze krajowej numer 91. - Policjanci, jadąc za motocyklem, dali kierującemu sygnały do zatrzymania. Pierwotnym powodem kontroli było niesprawne tylne oświetlenie pojazdu. Pomimo sygnałów świetlnych i dźwiękowych kierujący nie reagował i zwiększył prędkość. Motocyklista zrezygnował z ucieczki dopiero, kiedy zorientował się, że nie „zgubi” policyjnego pościgu - podaje policja.

CZYTAJ TEŻ: O włos od tragedii na Łagiewnickiej! Łodzianka wpadła swoim BMW w poślizg. Auto SPADŁO ZE SKARPY do rowu [FOTO]

Szalony WYŚCIG na trasie S8. Kierowcy wyprzedzili... nawet radiowóz grupy SPEED

Okazało się, że za kierownicą jednośladu siedział 16-latek, a powodem ucieczki była próba uniknięcia konsekwencji za brak uprawnień do kierowania i jazdę na podwójnym gazie. - Badanie wykazało w organizmie tego młodego człowieka 0,36 promila alkoholu - informuje policja.

Teraz o ewentualnych środkach poprawczo-wychowawczych zdecyduje Sąd Rodzinny.

Nasi Partnerzy polecają