Łódzkie. 17-latek za kierownicą, a pijany pasażer na błotniku!

i

Autor: Policja /KWP Łódź

Szok!

Łódzkie. 17-latek za kierownicą, a pijany pasażer na błotniku!

2022-09-20 14:07

Policjanci z rawskiej drogówki zauważyli jadący drogą ciągnik rolniczy, którego kierowca nie radził sobie z kierowaniem. Na błotniku siedział pasażer, który z kolei miał problem z utrzymaniem koordynacji. Kierującym okazał się 17-latek bez prawa jazdy, a pasażer w stanie nietrzeźwości, kiedy zobaczył policjantów spadł na chodnik. Nieletnim kierowcą zajmie się sąd rodzinny.

W minioną niedzielę, 18 września 2022 roku, po godzinie 16.00 policjanci ruchu drogowego kontrolowali prędkość pojazdów jadących drogą wojewódzką 725 w Woli Chojnacie. Zauważyli wyjeżdżający z drogi podporządkowanej ciągnik rolniczy, którego kierowca ewidentnie nie radził sobie z kierowaniem. Inne samochody zwalniały oraz trąbiły na traktorzystę. "Policjanci ruszyli w kierunku jadącego, wtedy ten zjechał na chodnik i zatrzymał się. Na błotniku ciągnika siedział mężczyzna pod znacznym wpływem alkoholu, kiedy zobaczył zbliżających się mundurowych upadł na chodnik. Na szczęście nie odniósł poważnych obrażeń" - opisuje mł. asp. Agata Krawczyk z Komendy Powiatowej Policji w Rawie Mazowieckiej.

Okazało się, że traktorem kieruje 17-latek, nie posiadający uprawnień. Pojazd jest niedopuszczony do ruchu, nie posiada aktualnej polisy OC, a stan techniczny jest w opłakanym stanie.

ZOBACZ TEŻ: Pędził BMW pasem awaryjnym na A1, wyprzedzając jak wariat. Oto nagranie! [WIDEO]

Pasażer za dopuszczenie do prowadzenia pojazdem przez osobę nie mającą wymaganych uprawnień, został ukarany mandatem karnym w wysokości 300 złotych. Natomiast nieletni za popełnione wykroczenie odpowie przed sądem rodzinnym.

Policjanci ostrzegają, że co roku w Polsce podczas prac na polach dochodzi do wielu wypadków z udziałem dzieci i młodzieży. "Apelujemy do wszystkich o rozwagę podczas wykonywania tego rodzaju prac. Pamiętajmy również o tym, że osoba nie posiadająca uprawnień do kierowania stanowi duże zagrożenie nie tylko dla innych, ale przede wszystkim dla samego siebie" - przestrzega policja.

Bartoszyce. Para łosi przeszła przez drogę po przejściu dla pieszych
Sonda
Jeździłeś kiedyś traktorem?