Pędził BMW pasem awaryjnym na A1, wyprzedzając jak wariat! Nagranie przesłano policji

i

Autor: Policja /KWP Łódź

Kierowcy łapali się za głowy!

Pędził BMW pasem awaryjnym na A1, wyprzedzając jak wariat. Oto nagranie! [WIDEO]

2022-09-20 12:06

Kutnowscy policjanci ustalili pirata drogowego, który jadąc autostradą A1 przez teren powiatu wyprzedzał samochody pasem awaryjnym. Kierowca BMW został ukarany mandatem w wysokości 1500 złotych. Gdyby sytuacja zdarzyła się po 17 września kara mogłaby być dużo wyższa...

Na skrzynkę mailową stopagresjidrogowej@kutno.ld.policja.gov.pl wpłynęła wiadomość od jednego z kierowców. "Z przekazanych informacji wynikało, że posiada film z nagraniem ukazującym jazdę kierowcy BMW, który nieodpowiedzialnie zachowywał się na autostradzie, łamiąc przepisy, a tym samym narażając siebie i innych na niebezpieczeństwo" - opisuje kom. Edyta Machnik z kutnowskiej policji.

ZOBACZ TEŻ: Nie wrócił po firmowej integracji, rodzina zaczęła go szukać. Oto finał...

Jak ustalili policjanci, zdarzenie miało miejsce w lipcu 2022 roku, na autostradzie A1 na terenie powiatu kutnowskiego. Na nagraniu widać jak kierowca BMW, z dużą prędkością wyprzedza wszystkie pojazdy pasem awaryjnym. W toku postępowania okazało się również, że kierowca jadąc dalej autostradą nie zachowywał minimalnego odstępu od poprzedzającego go pojazdu. Niżej znajdziecie nagranie z pirackiej jazdy.

Pędził BMW pasem awaryjnym na A1, wyprzedzając jak wariat. Oto nagranie!

Dzięki nagraniu z kamery samochodowej, którą udostępnił zgłaszający kierowca, policjanci ustalili personalia pirata drogowego. Był nim 27-latek z województwa pomorskiego. "Nie mając nic na swoje usprawiedliwienie, za swoje zachowanie został ukarany mandatem w wysokości 1500 złotych. Na jego koncie według starego jeszcze taryfikatora pojawiły się 4 punkty karne" - informuje Machnik.

CZYTAJ TEŻ: Laboratorium narkotyków w mieszkaniu w Łodzi! CBŚP zrobiło nalot na gang

Przypominamy, że 17 września 2022 roku weszła w życie kolejna nowelizacja przepisów ruchu drogowego, zgodnie z którymi za wybrane wykroczenia w ruchu drogowym możemy uzyskać więcej punktów karnych, a w niektórych przypadkach zostać recydywistą i być „podwójnie” ukaranym.

Sonda
Czy powinny być surowsze kary dla piratów drogowych?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE