Pędził BMW pasem awaryjnym na A1, wyprzedzając jak wariat! Nagranie przesłano policji

i

Autor: Policja /KWP Łódź

Kierowcy łapali się za głowy!

Pędził BMW pasem awaryjnym na A1, wyprzedzając jak wariat. Oto nagranie! [WIDEO]

2022-09-20 12:06

Kutnowscy policjanci ustalili pirata drogowego, który jadąc autostradą A1 przez teren powiatu wyprzedzał samochody pasem awaryjnym. Kierowca BMW został ukarany mandatem w wysokości 1500 złotych. Gdyby sytuacja zdarzyła się po 17 września kara mogłaby być dużo wyższa...

Na skrzynkę mailową stopagresjidrogowej@kutno.ld.policja.gov.pl wpłynęła wiadomość od jednego z kierowców. "Z przekazanych informacji wynikało, że posiada film z nagraniem ukazującym jazdę kierowcy BMW, który nieodpowiedzialnie zachowywał się na autostradzie, łamiąc przepisy, a tym samym narażając siebie i innych na niebezpieczeństwo" - opisuje kom. Edyta Machnik z kutnowskiej policji.

ZOBACZ TEŻ: Nie wrócił po firmowej integracji, rodzina zaczęła go szukać. Oto finał...

Jak ustalili policjanci, zdarzenie miało miejsce w lipcu 2022 roku, na autostradzie A1 na terenie powiatu kutnowskiego. Na nagraniu widać jak kierowca BMW, z dużą prędkością wyprzedza wszystkie pojazdy pasem awaryjnym. W toku postępowania okazało się również, że kierowca jadąc dalej autostradą nie zachowywał minimalnego odstępu od poprzedzającego go pojazdu. Niżej znajdziecie nagranie z pirackiej jazdy.

Pędził BMW pasem awaryjnym na A1, wyprzedzając jak wariat. Oto nagranie!

Dzięki nagraniu z kamery samochodowej, którą udostępnił zgłaszający kierowca, policjanci ustalili personalia pirata drogowego. Był nim 27-latek z województwa pomorskiego. "Nie mając nic na swoje usprawiedliwienie, za swoje zachowanie został ukarany mandatem w wysokości 1500 złotych. Na jego koncie według starego jeszcze taryfikatora pojawiły się 4 punkty karne" - informuje Machnik.

CZYTAJ TEŻ: Laboratorium narkotyków w mieszkaniu w Łodzi! CBŚP zrobiło nalot na gang

Przypominamy, że 17 września 2022 roku weszła w życie kolejna nowelizacja przepisów ruchu drogowego, zgodnie z którymi za wybrane wykroczenia w ruchu drogowym możemy uzyskać więcej punktów karnych, a w niektórych przypadkach zostać recydywistą i być „podwójnie” ukaranym.

Sonda
Czy powinny być surowsze kary dla piratów drogowych?
Nasi Partnerzy polecają