Laboratorium narkotyków w mieszkaniu w Łodzi! CBŚP zrobiło nalot na gang

i

Autor: CBŚP

Sprawa jest rozwojowa

Laboratorium narkotyków w mieszkaniu w Łodzi! CBŚP zrobiło nalot na gang

2022-09-20 9:18

Duża akcja Centralnego Biura Śledczego Policji (CBŚP) w województwie łódzkim. Funkcjonariusze wkroczyli w tym samym czasie do dwóch lokali - w Łodzi i w powiecie piotrkowskim, ujawniając laboratoria narkotyków. Oto szczegóły.

Policjanci z Zarządu w Łodzi Centralnego Biura Śledczego Policji ustalili, że na terenie województwa łódzkiego członkowie zorganizowanej grupy przestępczej wytwarzają na dużą skalę narkotyki syntetyczne. Na podstawie zebranych informacji funkcjonariusze przygotowali działania, które zostały przeprowadzone niemal jednocześnie w Łodzi i w powiecie piotrkowskim.

W Łodzi, laboratorium narkotyków ujawniono w jednym z prywatnych mieszkań. Policjanci CBŚP zatrzymali tam 3 osoby, w trakcie gdy w jednym z pomieszczeń dochodziło do końcowej ekstrakcji mefedronu. Podczas działań zabezpieczono trzy tacki z substancją częściowo skrystalizowaną, tj. ponad 2 kg mefedronu (wartego około 75 tys. zł) oraz sprzęt służący do produkcji narkotyku.

Drugie laboratorium znajdowało się na terenie gospodarstwa rolnego w małej miejscowości w powiecie piotrkowskim. Policjanci zatrzymali mężczyznę. Podczas akcji policjanci zabezpieczyli substancję przechowywaną w specjalnych tacach umieszczonych w chłodziarkach. Wstępna opinia, sporządzona przez ekspertów z Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi wykazała, że jest to ponad 357 kg 4CMC czyli klefedronu, którego szacunkowa wartość to 11 mln zł. Wówczas także, przejęto urządzenia oraz prekursory i substancje służące do produkcji narkotyków, wagi, a także maski pełnotwarzowe. Jak się okazało na posesji znajdowały się również cztery profesjonalnie przygotowane pomieszczenia do uprawy i suszenia konopi.

W Prokuraturze Rejonowej Łódź-Górna w Łodzi czterem zatrzymanym przedstawiono zarzuty produkcji znacznych ilości substancji psychotropowych w ramach zorganizowanej grupy przestępczej. Sąd Rejonowy w Łodzi, na wniosek prokuratury wobec czterech zatrzymanych zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Podejrzanym grozić może kara do 15 lat więzienia.

Łącznie w śledztwie występuje już 14 podejrzanych. Sprawa jest rozwojowa.

Sonda
Czy zażywałeś kiedyś narkotyki?
Nasi Partnerzy polecają