Zgotowali dziecku piekło

Zuzia z Łodzi przeżyła koszmar. Była bita, przypalana, głodzona, więziona w pojemniku na pościel

2022-09-19 13:40

To dziecko przeżyło prawdziwe piekło. Przez dwa lata maleńka Zuzia była bita i kopana po całym ciele, przypalana papierosami, więziona w pojemniku na pościel, zastraszana i poniżana. Oskarżeni o znęcanie się na dzieckiem matka dziewczynki, Magdalena M. i jej partner Dawid P. stanęli w poniedziałek, 19 września przed łódzkim sądem.

Oboje poznali się w maju 2018 roku. Ona z dużym bagażem życiowych doświadczeń, matka pięciorga dzieci, on młody mężczyzna na dorobku utrzymujący się z prac dorywczych. Zakochali się w sobie i zamieszkali razem z pociechami kobiety w jednej z kamienic na łódzkim Polesiu.

Tam, według prokuratury, miało dochodzić do dantejskich scen, które zaprowadziły parę na ławę oskarżonych. Śledczy ustalili, że Magdalena M. i Dawid P. w okrutny sposób znęcali się nad jedną z córek kobiety.

CZYTAJ TEŻ: Zaszlachtował Karolinę spod Łowicza, teraz pajacuje. Szokujące zachowanie mordercy w sądzie [ZDJĘCIA]

- Oskarżam ich o to, że od maja 2019 roku do maja 2021 roku działając wspólnie i w porozumieniu znęcali się ze szczególnym okrucieństwem psychicznie i fizycznie nad małoletnią i nieporadną ze względu na wiek Zuzanną poprzez wyzywanie, poniżanie, zastraszanie, bicie, szarpanie i kopanie po całym ciele oraz wielokrotne przypalanie papierosami w wyniku czego pokrzywdzona doznała otarć naskórka głowy, szyi, tułowia, kończyn górnych i lewej kończyny dolnej, wybroczyn na głowie, sińców powłok głowy, tułowia, kończyn, okrągłych ognisk o wyglądzie gojących się pęcherzy oparzeniowych – grzmiała na sali sądowej odczytująca akt oskarżenia prokurator.

Zuzia z Łodzi przeżyła koszmar. Była bita, przypalana, głodzona, więziona w pojemniku na pościel

- Ponadto nie zaspakajali jej podstawowych potrzeb życiowych odmawiając jej picia i jedzenia oraz zaniedbywali higienicznie, a także pozbawiali wolności poprzez związywanie jej i umieszczanie w pojemniku na pościel o niewielkich rozmiarach z ograniczonym dostępem powietrza, co łączyło się ze szczególnym udręczeniem - tłumaczyła prokurator.

POLECAMY: Krwawy horror na łódzkim Widzewie. Skatowali sąsiadkę na śmierć, bo chciała ich uciszyć?

Oboje oskarżeni przed sądem nie przyznali się do winy. Grozi im do 10 lat więzienia. Zuzia ma dziś pięć lat. Przebywa w rodzinie zastępczej.

Sonda
Czy kary za znęcanie się nad bliskimi powinny być wyższe?

Skąd bierze się ZŁO? Dlaczego ludzie przemieniają się w bestie?

Włącz NOWY SEZON podcastu Zbrodnia, Łowca, Ofiara i posłuchaj mrożących krew w żyłach historii.

Listen to "Charles Manson - seryjny morderca, który sam nigdy nie zabił. [ZŁO-Zbrodnia, Łowca, Ofiara]" on Spreaker.