Łódzkie. 37-latek wyszedł z domu i urwał się z nim kontakt. Po zapachu odnalazł go pies

i

Autor: Policja /KWP Łódź

Łódzkie. Wyszedł wzburzony i zniknął. Pies, po zapachu, doprowadził do lasu

2021-11-18 11:32

Po tym, jak zgłoszono jego zaginięcie, policja wyruszyła na poszukiwania z psem. Zwierzę zapoznało się z zapachem pozostawionym przez zaginionego i szybko podjęło trop, doprowadzając do niego.

Do zdarzenia doszło w powiecie opoczyńskim. Do Komendy Powiatowej Policji w Opocznie, 17 listopada 2021 roku o godz. 13.00, zgłosiła się kobieta i poinformowała mundurowych o zaginięciu męża. Z jej relacji wynikało, że 37-latek, kilka godzin wcześniej, wzburzony wyszedł z domu i nie kontaktował się z rodziną. "Policjanci natychmiast podjęli działania poszukiwawcze. Wiedzieli, że 37-latek może wymagać pomocy. Zaangażowano w nie przewodnika z tropiącym psem służbowym i jak się okazało to właśnie obecność Iluzjona była kluczowa dla szczęśliwego finału sprawy. Przewodnik, po przygotowaniu psa do tropienia przystąpił do pracy. Iluzjon zapoznał się z zapachem pozostawionym przez zaginionego i szybko podjął trop. Pies skupiony na tropieniu skierował policjantów w kierunku drogi krajowej nr 12. Kilometr dalej Iluzjon poprowadził przewodnika na kolejny dukt leśny. Po przejściu około 100-metrów, drogą wskazaną przez Iluzjona, policjanci w krzakach zauważyli zaginionego" - informuje asp.szt. Barbara Stępień z Komendy Powiatowej Policji w Opocznie.

Pies pilnował pana nawet po jego śmierci

Mundurowi zaopiekowali się mężczyzną. Ponieważ logiczny kontakt z 37-latkiem był utrudniony, na miejsce zostali wezwani ratownicy medyczni, którzy skierowali mężczyznę pod opiekę lekarzy specjalistów.

Policjanci cenią sobie pracę z psim tropicielem, są przekonani, że gdyby nie on, dotarcie do 37-latka z pewnością zajęłoby o wiele więcej czasu. A ten, jak wiadomo, w takich przypadkach, odgrywa kluczową rolę.

Przypomnijmy, kilka dni temu chwile grozy przeżyła mieszkanka powiatu zduńskowolskiego, kiedy jej 37-letnia siostra nie wróciła do domu. Policjanci znaleźli ją dopiero następnego dnia w zaryglowanym aucie w środku lasu [CZYTAJ WIĘCEJ...].

Gdzie szukać pomocy?

Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji, przeżywasz kryzys, masz myśli samobójcze - zwróć się do dyżurujących psychologów i specjalistów. Gdzie możesz szukać pomocy?

  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży:  116 111
  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych: 116 123
  • Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka: 800 121 212
  • Wsparcie dla osób po stracie bliskich - będących w żałobie: 800 108 108
  • Tumbo Pomaga - pomoc dzieciom i młodzieży w żałobie: 800 111 123
  • pokonackryzys.

W sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia, koniecznie zadzwoń na numer alarmowy 112.

Sonda
Czy brałeś/brałaś kiedyś udział w poszukiwaniach osób zaginionych?
Nasi Partnerzy polecają