Łódzkie lotnisko wznawia loty! Rusza też NOWE POŁĄCZENIE. Dokąd polecimy z Łodzi?

2020-06-16 15:17 BE
Łódzkie lotnisko wznawia loty! Rusza też NOWE POŁĄCZENIE. Dokąd polecimy z Łodzi?
Autor: pixabay.com, CC0 fot. RyanMcGuire

Otwarcie granic oznacza wznowienie lotów, na co łódzkie lotnisko jest już gotowe. Przywrócone zostaną loty z Łodzi do Londynu, Dublina oraz East Midlands. Od 7 lipca ruszy również nowe połączenie regularne - z Łodzi polecieć można będzie do Warny. Szczegóły w materiale.

Po trzech miesiącach spowodowanych pandemią koronawirusa, rząd zapowiedział otwarcie granic Polski. Od dziś (16.06.2020) można wznowić międzynarodowe loty pasażerskie. Lotnisko w Łodzi gotowe jest do wznowienia lotów. Od 1 lipca linia lotnicza Ryanair przywraca 40 prococent połączeń w swojej siatce. Tego dnia z Łodzi odleci samolot do Dublina. Przewoźnik przywrócił wszystkie trzy kierunki dostępne z Łodzi: do Londynu Stansted, East Midlands i Dublina.

- Gdyby nie koronawirus od maja latałyby z Łodzi samoloty czarterowe na greckie wyspy, do Turcji i Bułgarii. Teraz nie wiadomo, kiedy touroperatorzy zdecydują się rozpocząć letnie czartery i czy wszystkie kierunki, które zaplanowaliśmy wrócą do rozkładu lotów. Spodziewamy się, że sezon czarterów może rozpocząć się dopiero w sierpniu i że lato w turystyce przeciągnie się do późnej jesieni.- mówi Anna Midera, Prezes Portu Lotniczego w Łodzi.

Nowe połączenie z łódzkiego lotniska

7 lipca zadebiutuje na łódzkim lotnisku nowy regularny kierunek – Warna. Loty będą raz w tygodniu – we wtorki o godz. 8.20.

W zeszłym tygodniu Bułgaria otworzyła granice dla turystów z większości państw Unii Europejskiej, także z Polski. Naszych rodaków wjeżdżających i przylatujących do Bułgarii nie obowiązuje kwarantanna. Nowe połączenie do Warny będzie obsługiwać bułgarska linia lotnicza Voyage Air. Między Łodzią a Warną będą latać samoloty Boeing 737-500, które zabierają na pokład 126 pasażerów.

Od kilku lat Bułgaria nie spada z podium ulubionych przez Polaków miejsc wakacyjnego wypoczynku. Do Bułgarii przyciągają piaszczyste plaże, ciepłe morze, dobra kuchnia i niskie ceny. Latem temperatury nad Morzem Czarnym są bardzo przyjemne, nie ma upałów jak w miejscowościach położonych w Basenie Morza Śródziemnego. Dla niektórych wakacje w Bułgarii to podróż sentymentalna. Chętnie wracają do miejsc, w których wypoczywali w latach 70. i 80. Właśnie w okolicach Warny znajdują się popularne wówczas wśród Polaków kurorty: Złote Piaski, Albena i Bałczik. Od tamtych czasów w Bułgarii wiele się zmieniło, także standard hoteli, infrastruktura na plażach i w miejscowościach wypoczynkowych.

NOWE zasady na lotnisku i pokładzie samolotu

Lotnisko przygotowuje się do obsługi pasażerów w nowym reżimie sanitarnym. Przy wejściu do terminala pasażerowie będą mieć mierzoną temperaturę. Przejdą przez bramkę, która dokona pomiaru. Wystarczy zbliżyć nadgarstek lub czoło do czytnika. Jeśli temperatura będzie prawidłowa, pasażer usłyszy komunikat "Witamy!". Osoba z podwyższoną temperaturą będzie proszona o przejście do osobnego pomieszczenia - kabiny oceny stanu zdrowia pasażerów. Tam odpocznie 15 minut i ponownie będzie miała mierzoną temperaturę. Jeśli służby medyczne stwierdzą, że, oprócz gorączki, ma inne objawy mogące wskazywać na COVID-19, nie będzie mogła wejść na pokład samolotu.

Wszystkie osoby przebywające na terenie terminala będą musiały nosić maseczki lub przyłbice. Wyjątkiem są dzieci do lat 4. Maseczki będą obowiązkowe także na pokładach samolotów. W budynku terminala należy zachowywać dystans społeczny - minimum 1,5 metra. Stanowiska odprawy biletowo-bagażowej, punkt informacji, bramki do boardingu, kontroli paszportowej zostały wyposażone w ekrany ochronne. Aby uniknąć bliskiego kontaktu między pasażerami i pracownikami, pasażerowie powinni odprawiać się samodzielnie i posiadać kartę pokładową w wersji elektronicznej.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

Wakacje bez tłumów? Propozycje z okolic Warszawy

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.