Łódzkie. Narobili strat na 70 tys. zł. Najmłodszy włamywacz to 16-latek

i

Autor: Policja /KWP Łódź

Łódzkie. Narobili strat na 70 tys. zł. Najmłodszy włamywacz to 16-latek

2021-09-28 10:26

Zaledwie 16 lat ma najmłodszy z włamywaczy, który wraz z kompanami podejrzewani są o włamania do sklepu z elektroniką i kradzież sprzętu oraz o kradzieże elementów blacharskich. Łączna wartość strat to blisko 70 tysięcy złotych. Zaskakujący jest też sposób, w jaki dostawali się do środka.

Chodzi o włamania, jakie miały miejsce we wrześniu na terenie Tomaszowa Mazowieckiego (woj. łódzkie). Jak podaje policja, sprawcy dwukrotnie włamali się do sklepu z elektroniką. Do wnętrza dostawali się przez dziurę w dachu. Łączna wartość strat, jaką poniósł sklep z tytułu uszkodzenia powierzchni dachowej i sufitu oraz zrabowanego sprzętu wyniosła blisko 60 tysięcy złotych. W międzyczasie policjanci wnikliwie pracowali również przy sprawie dwukrotnej kradzieży miedzianych elementów dachu jednego z obiektów użyteczności publicznej, do jakich doszło w podobnym okresie, a wartość strat wyniosła łącznie ponad 10 tysięcy złotych. "Przeprowadzona analiza zgromadzonego materiału we wszystkich sprawach wykazała, że do przestępstw doszło w podobnym okresie na terenie miasta, a sposób działania sprawców był zbieżny i wymagał sprawności fizycznej i umiejętności poruszania się na wysokościach. Ustalenia własne, a także różnorodne metody policyjnych działań wykrywczych, doprowadziły do zatrzymania 23 września 2021 roku trzech tomaszowian w wieku 16, 17 i 27 lat" - podaje policja.

Bolesny upadek włamywacza na Śląsku. Spadł z okna podczas ucieczki ze sklepu

Podczas przeszukań między innymi w wynajętym na terenie Tomaszowa Mazowieckiego pokoju policjanci zabezpieczyli susz roślinny, który zostanie poddany dalszej analizie jak również kominiarki i linę wspinaczkową.

Najstarszy z mężczyzn usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem, za co grozi kara nawet do 10 lat więzienia. O losie jego nieletnich kompanów zadecyduje sąd rodzinny.

Włamywacze do wnętrza dostawali się przez dziurę w dachu

i

Autor: Policja /KWP Łódź
Nasi Partnerzy polecają