Straż pożarna

i

Autor: Grzegorz Kluczyński

Łódzkie: Nie mogli wyjechać na akcję z powodu... 100 METRÓW! Procedury wygrały ze zdrowym rozsądkiem

2021-06-14 10:43

Wiatr zrywał dachy z budynków, jednak strażacy-ochotnicy nie mogli przystąpić do akcji. Jak się okazało, nie otrzymali zgody, gdyż zdarzenie miało miejsce zaledwie 100 metrów za granicą powiatu. Z powodu obowiązujących procedur, mogli się tylko przyglądać. Ochotnicy z KSRG OSP Zborowskie w mediach społecznościowych przeprosili mieszkańców wsi Czartki i wyjaśnili całą sytuację.

W sobotę nad całym województwem łódzkim przeszły gwałtowne burze. Ostrzeżenia meteorologiczne pierwszego dotyczyły wszystkich powiatów. Nawałnice spowodowały wiele szkód, m.in. we wsi Czartki, gdzie silny wiatr zerwał dachy w kilku budynkach.

Strażacy ochotnicy z KSRG OSP Zborowskie, byli dosłownie minutę drogi od miejsca zdarzenia, jednak nie otrzymali zgody na wyjazd do wsi Czartki, gdyż okazało się, że znajduje się ona dosłownie 100 metrów poza granicami powiatu.

Zobacz też: Z premedytacją staranował radiowóz! Okropny finał pościgu w Sieradzu

Mimo, iż strażacy byli chętni do niesienia pomocy, musieli pozostać na miejscu. Mieszkańcy, których dotknęły skutki gwałtownych zjawisk atmosferycznych mieli do nich pretensje. Niestety w tym przypadku procedury wygrały ze zdrowym rozsądkiem.

Strażacy odnieśli się do zaistniałej sytuacji i przeprosili mieszkańców.

"Pragniemy przeprosić mieszkańców miejscowości Czartki u których w dniu dzisiejszym zerwało dachy z budynków. Mimo że zebraliśmy się całym zastępem, nie otrzymaliśmy zgody Powiatowego Stanowiska Kierowania na wyjazd, gdyż adres zdarzenia znajduje się 100 metrów za granicą naszego powiatu. Czas naszego dojazdu na miejsce wyniósł by 49 sekund. Niestety nie możemy ominąć pewnych procedur.Przykro nam tym bardziej że stojąc przed remizą otrzymaliśmy pretensje od mieszkańców Czartek że nie przybyliśmy z pomocą"

- czytamy na facebookowym profilu KSRG OSP Zborowskie.

Czytaj też: Łódzkie: 21-latek stresował się egzaminem na prawko. Jego kolega założył maskę i poszedł zdać za niego

Czy dachy są odporne na: wichury? trąby powietrzne? huragan?
Nasi Partnerzy polecają