Łódzkie: 21-latek stresował się egzaminem na prawko. Jego kolega założył maskę i poszedł zdać za niego

i

Autor: Pixabay.com / Zdjęcie ilustracyjne Łódzkie: 21-latek stresował się egzaminem na prawko. Jego kolega założył maskę i poszedł zdać za niego

Łódzkie: 21-latek stresował się egzaminem na prawko. Jego kolega założył maskę i poszedł zdać za niego

2021-06-13 11:14

W Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Sieradzu (woj. łódzkie) doszło do niemałego skandalu. 21-latek wykorzystując maseczkę i częściowo zakrytą twarz zamierzał oszukać egzaminatora, a następnie zdać egzamin na prawo jazdy za swojego kolegę.

21-latek wykorzystując maseczkę i częściowo zakrytą twarz zamierzał oszukać egzaminatora i zdać egzamin na prawo jazdy za swojego kolegę. Próba zdobycia dokumentu podstępem została udaremniona, a konsekwencje prawne czekają teraz obu młodych mężczyzn. Znajomi próbowali uzyskać w ten sposób prawo jazdy w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Sieradzu (Łódzkie), który powiadomił o tym policję.   "Dyżurny otrzymał zgłoszenie o próbie przystąpienie do egzaminu przez osobę posługująca się cudzym dowodem osobistym. Skierowani na miejsce policjanci zastali tam dwóch mężczyzn w wieku 21 lat, z których jeden to łodzianin a drugi zamieszkuje w powiecie poddębickim" – poinformowała w niedzielę rzeczniczka sieradzkiej policji asp. sztab. Agnieszka Kulawiecka.

Ustalono, że mieszkaniec Łodzi miał przystąpić do egzaminu na prawo jazdy. Poprosił swojego kolegę, aby podwiózł go do sieradzkiego WORD, ale tuż przed egzaminem zwątpił w swoje umiejętności. "Poprosił wówczas znajomego, który od dwóch lat ma uprawnienia, aby zamiast niego przystąpił do egzaminu. Mężczyźni byli pewni, że kiedy zasłonią twarz maseczką, z pewnością ich podstęp się uda" – dodała rzeczniczka. Oszustwo podczas weryfikacji danych zdemaskował jednak egzaminator. 21-letni łodzianin, który w podstępny sposób chciał zdobyć prawo jazdy, naraził na odpowiedzialność karną siebie i swojego kolegę. Obu mężczyznom przedstawiono bowiem zarzut wyłudzenia poświadczenia nieprawdy przez podstępne wprowadzenie w błąd funkcjonariusza publicznego. 21-letni mieszkaniec powiatu poddębickiego odpowie również za posłużenie się dokumentem innej osoby. Grozi im kara do 3 lat więzienia. Mężczyźni tłumaczyli, że nie mieli świadomości dokonywania przestępstwa. (PAP)

Kilka głupich manewrów na drodze kosztowało go prawo jazdy
Nasi Partnerzy polecają