Na łódzkim Teofilowie szykują się duże utrudnienia. Remontowana będzie ul. Traktorowa [SZCZEGÓŁY]

i

Autor: UMŁ

Na łódzkim Teofilowie szykują się duże utrudnienia. Remontowana będzie ul. Traktorowa [SZCZEGÓŁY]

2021-06-13 10:09

Ulica Traktorowa na łódzkim Teofilowie w końcu doczeka się remontu. Prace mają rozpocząć się do końca czerwca i obejmują odcinek od ul. Rojnej do Aleksandrowskiej. Na Teofilowie powstać ma również nowe rondo - na skrzyżowaniu Traktorowej z Łanową. Szczegóły inwestycji w naszym materiale.

Umowa z wykonawcą została podpisana pod koniec maja 2021 r. Wykonawca ma 7 miesięcy na wykonanie całości prac. Jak informuje łódzki magistrat, obecnie trwa uzgadnianie projektu tymczasowej organizacji ruchu. Prace budowlane mają rozpocząć się w ciągu najbliższych dwóch tygodni. Obejmą one przebudowę sieci wodociągowej wzdłuż ulicy Traktorowej, wymianę nawierzchni na odcinku od ulicy Rojnej do ulicy Aleksandrowskiej, a także budowę ronda na skrzyżowaniu ulicy Traktorowej z ulicą Łanową, na którym powstaną wysepki na przejściach dla pieszych.

CZYTAJ TEŻ: Wielki labirynt w łódzkim Botaniku otwarty po prawie po 3 latach!

Obieżyświat na traktorze wjechał do stolicy. Zatrzymała go policja

Na całej długości przebudowywanej ulicy Traktorowej, czyli między ulicami Aleksandrowską, a Rojną zostaną wyremontowane chodniki. Po wschodniej stronie ulicy Traktorowej powstanie droga rowerowa. Celem zapewnienia bezpieczeństwa pieszym, azyle na przejściach dla nich powstaną też na wysokości ulic: Jana Wszędyrównego i Boryny. Zmodernizowane zostaną przystanki komunikacji miejskiej, przy których pojawią się nowe elementy małej infrastruktury: kosze na śmieci, ławki. Wzdłuż ulicy Traktorowej przybędzie też 42 miejsc parkingowych.

Infrastruktura rowerowa zostanie uzupełniona poprzez budowę drogi rowerowej po wschodniej stronie ulicy (obecnie istnieje ona tylko na zachód od jezdni). Równocześnie będą przebudowane chodniki. Nie zabraknie zieleni, zasadzone zostaną drzewa, krzewy i trawy.

Wartość inwestycji to 7 700 000 złotych.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany