Łódzkie. Nie żyje 17-letni chłopak. Tragedia na drodze pod Radomskiem [FOTO]

2020-09-17 13:11 Dariusz Kucharski
Nie żyje 17-letni chłopak
Autor: KPP Radomsko

Co za potworna tragedia! 17-letni rowerzysta zginął potrącony przez samochód na drodze krajowej nr 91 w miejscowości Kolonia Borowiecko. Kierowca auta, które na niego najechało, nie zauważył prawidłowo oświetlonego jednośladu.

Do tych dramatycznych wydarzeń doszło na oczach znajomej 17-latka. Oboje wybrali się rowerami na przejażdżkę w środę, 16 września po zmroku. Około godziny 20.30 w miejscowości Kolonia Borowiecko na chłopaka najechał od tyłu jadący w tym samym kierunku opel astra.

- Jak wynika ze wstępnych ustaleń kierujący samochodem opel astra 34-letni mieszkaniec pow. radomszczańskiego jadąc w kierunku Radomska, w trakcie wyprzedzania dwójki rowerzystów, najechał na tył roweru potrącając śmiertelnie 17-letniego rowerzystę, mieszkańca Radomska jadącego w tym samym kierunku – mówi Wojciech Auguścik z radomszczańskiej policji. - Oba rowery były prawidłowo oświetlone. Druga kierująca rowerem nie doznała żadnych obrażeń. Kierujący samochodem był trzeźwy. Droga po wypadku na czas czynności była zablokowana. Zorganizowano objazdy.

Kierowca opla stanie wkrótce przed sądem. Za spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym grozi mu od 6 miesięcy do 8 lat więzienia.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

Masz podobny temat? Pisz na: lodzkie@se.pl

Dostawczak potrącił trzy nastolatki na pasach

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.