ŁÓDZKIE. Nowy sposób działania oszustów. Mają terminal płatniczy [ZDJĘCIA]

2020-09-14 17:30 Dariusz Kucharski

Pomysłowość oszustów nie zna granic. Zrobią wszystko, żeby naciągnąć swoje ofiary i zdobyć nieco grosza. Policjanci z Tomaszowa Mazowieckiego zatrzymali właśnie mężczyznę, który krążył od mieszkania do mieszkania jednego z bloków i żądał zapłaty za konserwację domofonów. Potwierdzenia stosownej opłaty wystawiał przenośnym terminalem płatniczym.

Oficer dyżurny tomaszowskiej policji został powiadomiony o tym, że po klatkach schodowych jednego z bloków chodzi mężczyzna, który pobiera opłaty za konserwację domofonów, choć te są wliczone w czynsz. Na miejsce natychmiast wysłano najbliższy patrol. Kiedy mundurowi przyjechali na miejsce, zastali tam 47-letniego mężczyznę w otoczeniu kilku mieszkańców bloku.

- Jak ustalili mundurowi 47-latek wprowadzał w błąd mieszkańców bloku informując ich, że otrzymał zlecenie poboru opłat z tytułu planowanej konserwacji domofonów – opowiada Grzegorz Stasiak z tomaszowskiej komendy policji. - Mężczyzna by nie budzić podejrzeń i być bardziej autentyczny posiadał przy sobie działający terminal płatniczy, pieczątkę oraz zeszyt, w którym prowadził rejestr pobranych opłat. W ten sposób wprowadził w błąd jedną z mieszkanek bloku pobierając od niej opłatę w wysokości 54 zł, za którą wystawił potwierdzenie będące w rzeczywistości tzw. wizytówką z terminala. Ponadto usiłował w ten sam sposób oszukać zgłaszającego interwencję oraz kolejnego z sąsiadów – dodaje.

Policjanci zatrzymali 47-latka przy którym znaleźli pobrane od oszukanej pieniądze. Mężczyzna usłyszał zarzuty oszustwa oraz jego dwukrotnego usiłowania za co grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Policjanci ustalają od kiedy działała zatrzymany oraz czy nie oszukał wcześniej innych osób.

CBŚP rozbiło szajkę oszustów! Kilkumilionowe straty!

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.