Łódzkie: poszukiwany listem gończym ukrył się... za lodówką!

i

Autor: Policja /KWP Łódź

Łódzkie: poszukiwany listem gończym ukrył się... za lodówką!

2021-10-14 13:47

Miał nadzieję, że policja go nie znajdzie, ale funkcjonariusze byli zdeterminowani. Kiedy dostali się do mieszkania, gdzie miał ukrywać się poszukiwany listem gończym przestępca, znaleźli go, choć ten ukrył się... za lodówką.

Akcja policji miała miejsce w środę, 13 października 2021 r. Około godziny 18:00 funkcjonariusze pojawili się pod wytypowanym wcześniej mieszkaniem w gminie Rzgów. Policjanci przez jakiś czas obserwowali lokal, po czym postanowili wejść do środka. Kiedy nikt im nie otwierał drzwi, dostali się do wnętrza budynku przez okno. "W środku znaleźli ukrywającego się za lodówką 39-letniego mężczyznę. Był on poszukiwany listem gończym przez prokuraturę w Głogowie. Został natychmiast zatrzymany i najbliższe miesiące spędzi za kratkami gdzie będzie odbywał zaległą karę" - podaje sierż. sztab. Aneta Kotynia z Komendy Powiatowej Policji powiatu łódzkiego wschodniego.

ZOBACZ TEŻ: Chciał wysadzić się w powietrze. Groza na parkingu pod Brzezinami

Maciuś przyszedł na komendę podziękować, że żyje

"Policjanci z powiatu łódzkiego wschodniego każdego roku zatrzymują osoby poszukiwane. Podstawy poszukiwań są różne, listy gończe, sądy i prokuratury wydają zarządzenia, postanowienia i nakazy doprowadzenia, celem których jest ustalenie miejsca pobytu osób poszukiwanych lub przeprowadzenie z nimi czynności procesowych. Policjanci docierają do osób poszukiwanych w różnych okolicznościach. Jedni zatrzymywani są w miejscach zamieszkania, na innych "wpadają" podczas legitymowania i przeprowadzanych interwencji. Zdarzają się przypadki, gdzie poszukiwani zatrzymywani są przed policjantów w czasie wolnym od służby. Często jest to żmudna i skrupulatna praca, ponieważ osoby, które się ukrywają robią wszystko, aby nie wpaść w ręce policjantów i wymiaru sprawiedliwości" - opisuje Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany