Szpital w Łęczycy

i

Autor: Cezary Pecold

Łódzkie. Szpital w Łęczycy nie przyjął zgwałconej dziewczynki

2021-03-03 9:16

Prokuratura i kontrolerzy Narodowego Funduszu Zdrowia wyjaśniają, dlaczego szpital w Łęczycy (woj. łódzkie) odmówił przyjęcia na oddział ginekologiczny zgwałconej 13-letniej dziewczynki. Przywiozła ją tam 25 lutego około godziny 23 karetka pogotowia. Ostatecznie nastolatka trafiła do Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi.

Karetkę do poszkodowanej wezwali policjanci. Gdy dotarła do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego łęczyckiego szpitala, lekarz dyżurny po konsultacji lekarzem ginekologiem, odmówił przyjęcia dziecka do kliniki. Zespół ratownictwa medycznego musiał więc przewieźć dziewczynkę do Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi, gdzie udzielono jej pomocy.

Sprawą zajmuje się teraz prokuratura i Narodowy Fundusz Zdrowia. Ta pierwsza ma zwrócić się do szpitala o wyjaśniania, dlaczego odmówił przyjęcia nieletniej. Ma też przystąpić do postępowania przed sądem dla nieletnich. Również kontrolerzy NFZ mają wyjaśniać powody odmowy przyjęcia.

Szpital w Łęczycy tłumaczy, że miejscowi lekarze kierowali się dobrem dziewczynki, ponieważ nie ma tam oddziału ginekologii dziecięcej.

Sprawca gwałtu został zatrzymany. Jest nieletni dlatego sąd umieścił go w ośrodku wychowawczym.

Gwałciciel 13-miesięcznej dziewczynki usłyszał wyrok sądu