Łódzkie: WZRUSZAJĄCE gesty hołdu i pamięci! Tak policjanci pożegnali swojego kolegę!

i

Autor: KWP Łódź

Łódzkie: WZRUSZAJĄCE gesty hołdu i pamięci! Tak policjanci pożegnali swojego kolegę! [GALERIA]

2021-05-07 14:55

W piątek policjanci w całej Polsce oddali hołd tragicznie zmarłemu koledze. Asp. Michał Kędzierski zginął we wtorek, 4 maja, rano podczas zatrzymania 40-letniego mężczyzny. Do zdarzenia doszło w Raciborzu na ulicy Chełmońskiego. Bandyta wyciągnął broń i strzelił do 43-letniego funkcjonariusza. Niestety, policjant zginął na miejscu. Sprawca został postrzelony przez drugiego z funkcjonariuszy. W piątek, 7 maja w całym kraju było bardzo głośno. Punktualnie o godzinie 12:00 zawyły policyjne syreny, policjanci w hołdzie swojemu zmarłemu koledze zatrzymali się w zadumie i smutku.

Mundurowi w całej Polsce uczcili pamięć młodszego aspiranta Michała Kędzierskiego, który zginął podczas służby, do końca wypełniając słowa roty ślubowania. W samo południe, w całym kraju zawyły policyjne syreny. Nie inaczej było w Łodzi i całym województwie. Przed komendami, na parkingach i łódzkich ulicach… Policjanci w zadumie i z ogromnym żalem pożegnali swojego kolegę ze Śląska.

PRZECZYTAJ: Pogrzeb policjanta z Raciborza. Mama dotknęła urny i wszyscy zalali się łzami. Grób Michała Kędzierskiego utonął w kwiatach

- Z głębokim żalem i smutkiem pożegnaliśmy dzisiaj młodszego aspiranta Michała Kędzierskiego z raciborskiej komendy , który zginął na służbie zastrzelony przez bandytę. Całe środowisko policyjne sercem pozostaje z rodziną Michała – piszą policjanci z KWP w Łodzi.

CZYTAJ: Radosław Ś. zabił policjanta z Raciborza. Kim jest? To znany w środowisku bandzior

Wyrazy głębokiego żalu oraz współczucia rodzinie oraz przyjaciołom tragicznie zmarłego policjanta, złożyli gen. insp. Jarosław Szymczyk, Komendant Główny Policji, kierownictwo polskiej policji, policjantki i policjanci, a także pracownicy cywilni.

Zobacz galerię, jak w całym regionie żegnano Michała Kędzierskiego!

POLECAMY: Brzeziny: Z zimną krwią wbił nóż w serce Pana Rysia! Poszło o... 6 zł! Co dalej z nożownikiem?

Stołeczni policjanci oddali hołd zabitemu funkcjonariuszowi z Raciborza
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany