Zapolice: Zaparkował ZA BLISKO stojaków. Rowerzysta przyłożył mu NÓŻ DO GARDŁA!

i

Autor: Policja /KWP Łódź

Łódzkie: Zaparkował "ZA BLISKO" stojaków. Rowerzysta przyłożył mu NÓŻ DO GARDŁA!

2020-12-03 14:04

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło 1.12.2020 r. na terenie gminy Zapolice, niedaleko Zduńskiej Woli. 52-letni rowerzysta zaatakował mężczyznę, który jego zdaniem, zaparkował zbyt blisko stojaków dla rowerów. Napastnik przyłożył mu do gardła nóż i zaczął grozić. Teraz może trafić za kratki nawet na 2 lata.

Do zdarzenia doszło około godz. 16:00 pod jednym ze sklepów w gminie Zapolice w powiecie zduńskowolskim. Jak podaje policja, z relacji pokrzywdzonego wynikało, że kiedy zaparkował swoje auto, pod sklep, w tym samym momencie, podjechał mężczyzna na rowerze i wstawił swój jednoślad do stojaka.

CZYTAJ TEŻ: ŁÓDŹ: 40-latek groził kierowcy autobusu MACZETĄ, bo ten na niego... trąbił

- Gdy ten wysiadł z samochodu, rowerzysta w wulgarnych słowach zwrócił mu uwagę, że stoi zbyt blisko stojaka na rowery. Kierowca, nie widząc konieczności, by przestawiać samochód wszedł do sklepu. Jednak agresor nie odpuszczał, podążył za nim i cały czas mu ubliżał. W pewnym momencie krewki cyklista wyszedł ze sklepu, co wzbudziło obawę u zgłaszającego, że może uszkodzić jego pojazd i również wyszedł z placówki. Wtedy sprawca chwycił go za gardło, wyciągnął z kieszeni nóż z ostrzem segmentowym i zaczął grozić pokrzywdzonemu pozbawieniem życia. Zgłaszający, gdy się oswobodził z uścisku, schronił się w swoim pojeździe i wezwał policję - opisują zduńskowolscy funkcjonariusze.

Agresywny rowerzysta uciekł z miejsca na swoim rowerze. Policjanci, którzy niebawem dotarli na miejsce, znając rysopis sprawcy, który podał im wystraszony mężczyzna, szybko zlokalizowali i zatrzymali 52-letniego mieszkańca gminy Zapolice. Ten, podczas przesłuchania, przyznał się do popełnienia przestępstwa. Usłyszał zarzut gróźb karalnych. Za to przestępstwo grozi kara do 2 lat więzienia. Sprawca został oddany przez Prokuratora Rejonowego w Zduńskiej Woli pod dozór policji.

Ojciec znęcał się nad nią i rodziną. Uciekła z domu
Nasi Partnerzy polecają