Łódzkie: Zjechał na przeciwległy pas i uderzył w Dodge'a. Miał prawie 2 promile

i

Autor: Policja /KWP Łódź

Łódzkie: Zjechał na przeciwległy pas i uderzył w Dodge'a. Miał prawie 2 promile

2020-12-16 16:57

Prawie 2 promile alkoholu w organizmie miał 30-letni kierowca, który zjechał na przeciwległy pas i uderzył w zaparkowany samochód, po czym uciekł z miejsca zdarzenia. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat więzienia. Kierowca odpowie również za kierowanie samochodem bez uprawnień.

Do zdarzenia doszło w miniony wtorek (15 grudnia 2020 roku) po godzinie 17:00 w gminie Pęczniew niedaleko Poddębic. Jak wstępnie ustalili mundurowi, kierujący fordem mondeo zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w zaparkowany na poboczu pojazd marki Dodge. Następnie wysiadł z samochodu i uciekł z miejsca zdarzenia.

- Funkcjonariusze ustalili, że kierującym był mieszkaniec powiatu poddębickiego. Pojechali do jego domu. Okazało się, że był nietrzeźwy. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało prawie 2 promile. Kiedy policjanci sprawdzili dane kierowcy w policyjnych systemach okazało się, że 30-latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Teraz jego dalszym losem zajmie się sąd - opisuje policja.

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi wysoka grzywna, kara do 2 lat więzienia oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj

Zahaczał ciągnikiem o znaki drogowe