Łowicz: Nie żyje bp Józef Zawitkowski. Diecezja Łowicka: Zmarł po ciężkiej chorobie

i

Autor: Pixabay/dodo71

Łowicz: Nie żyje bp Józef Zawitkowski. Diecezja Łowicka: Zmarł po ciężkiej chorobie

2020-10-29 16:26

W wieku 81 lat zmarł w czwartek biskup Józef Zawitkowski, biskup pomocniczy senior diecezji łowickiej – poinformowało PAP biuro prasowe Episkopatu Polski. Tamtejsza kuria podaję, że zmarł po ciężkiej chorobie. Szczegóły uroczystości pogrzebowych nie są jeszcze znane.

Kuria diecezji łowickiej w komunikacie z 16 października informowała, że duchowny trafił do szpitala. Poprosiła wówczas kapłanów i osoby życia konsekrowanego o modlitwę w jego intencji. – Prośmy Boga o zdrowie dla Księdza Biskupa w naszych parafiach i indywidualnych modlitwach – czytamy w komunikacie, pod którym podpisał się wikariusz generalny biskup pomocniczy, Wojciech Osial.

W czwartek, 29 października biuro prasowe Episkopatu Polski poinformowało, że o śmierci hierarchy.W dniu dzisiejszym, w wieku 81 lat odszedł do Pana bp Józef Zawitkowski, biskup pomocniczy senior diecezji łowickiej – czytamy w komunikacie. Dodano, że „termin uroczystości pogrzebowych zostanie wkrótce podany do wiadomości”.

Super Raport 29.10 (Goście: Bartosz Arłukowicz - PO oraz prof. Maria Gańczak - epidemiolog)

Biskup Józef Zawitkowski miał 81 lat. Święcenia biskupie przyjął 9 czerwca 1990 r. w katedrze w Łowiczu. Po podziale administracyjnym Kościoła w Polsce 25 marca 1992 r. został on mianowany biskupem pomocniczym dla nowo utworzonej diecezji łowickiej. W Konferencji Episkopatu Polski w latach 90. był członkiem Komisji ds. Duszpasterstwa Liturgicznego, w ramach której pełnił funkcję przewodniczącego Podkomisji ds. Muzyki Kościelnej. 9 grudnia 2013 r. przeszedł na emeryturę, zostając biskupem seniorem.

Źródło: PAP.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany