MAKABRA na łódzkim Widzewie: na ul. Ziemowita spłonął człowiek

i

Autor: BE /archiwum

MAKABRA na łódzkim Widzewie: na ul. Dąbrówki spłonął człowiek [NOWE FAKTY]

2020-12-08 14:13

W poniedziałek (7.12.2020) wieczorem na łódzkim Widzewie doszło do pożaru i makabrycznego odkrycia. W pogorzelisku na ul. Dąbrówki strażacy znaleźli zwęglone zwłoki.

Pożar miał miejsce około godz. 21:00 na ul. Dąbrówki, niedaleko jednego z bloków, przy podjeździe dla wózków inwalidzkich. Płonęły śmieci i stare meble. Strażacy podczas akcji gaśniczej odkryli tam ludzkie zwłoki. Jak informuje policja, ofiarą pożaru była osoba bezdomna w wieku około 45-50 lat. Według tego, co mówili okoliczni mieszkańcy, bezdomny koczował tam od jakiegoś czasu. Policja ustala tożsamość ofiary.

Policja apeluje: nie bądź obojętny!

Czas późnej jesieni i zimy to okres bardzo trudny dla osób bezdomnych oraz ubogich. Niskie temperatury stwarzają realne zagrożenie dla tych, którzy nie mają schronienia i dla tych, którzy nie są w stanie zakupić opału. - Bezdomni nie zważają na to, że większość miejsc, w których nocują, nie nadaje się do przebywania w nich i bezpośrednio zagraża ich życiu i zdrowiu. Po za tym, nocowanie w tego typu miejscach, może okazać się niebezpieczne z uwagi na spadki temperatur. Bardzo często są to osoby, które ze względu na stan upojenia alkoholowego lub swoją nieporadność życiową - nie są w stanie same zadbać o swoje bezpieczeństwo. Pamiętajmy, że człowiek nietrzeźwy znacznie szybciej traci ciepło. Osobom takim należy udzielić pomocy informując o miejscach noclegowych lub powiadomić odpowiednie służby, które od lat podejmują czynności w ramach działań na rzecz osób bezdomnych.

Dzielnicowi apelują do wszystkich, którzy mają wiedzę na temat osób, które szukają miejsc noclegowych na klatkach schodowych, w pustostanach, altankach działkowych. Wystarczy, że rozejrzymy się w okolicy naszego miejsca zamieszkania. Kiedy zauważymy taką osobę zaalarmujmy Policję! Zdarza się, że przechodzimy obojętnie obok osób leżących na chodniku, trawniku, śpiących pod wiatą przystankową, czy też na parkowej ławce. Okażmy tym osobom serce. Nie skreślajmy ich szans na przeżycie tylko dlatego, że sami doprowadzili się do alkoholowego upojenia - apeluje Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi.

Pożar w Stryszowie. Skatował i spalił rodzinę!
Nasi Partnerzy polecają