Niezwykły poród w Centrum Zdrowia Matki Polki

Łódź: Maksym został 8-miliardowym Ziemianinem?! Szok! "Jestem zaszczycona"

2022-11-15 18:08

Kiedy we wtorek (15.11) rano licznik populacji na kuli ziemskiej przekraczał magiczną barierę 8 miliardów ludzi, lekarze z łódzkiego szpitala Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki witali właśnie na świecie maleńkiego Maksyma. Wiele wskazuje na to, że to on może być tym wyjątkowym człowiekiem.

Mama chłopczyka, pani Magdalena ze Rzgowa koło Łodzi, dotychczas wychowywała dwóch synków i jedną córeczkę. Nie spodziewała się, że jej czwarte dziecko, może urodzić się w tak niesamowitych okolicznościach. Już od wtorkowego poranka Organizacja Narodów Zjednoczonych informowała, że 15 listopada 2022 roku urodzi się 8-miliardowy obywatel Ziemi. Stało się to około godziny 9, właśnie wtedy, kiedy metodą cesarskiego cięcia na świat przychodził ważący blisko 4 kilogramy i mierzący 62 centymetry Maksym. - Jestem zaszczycona – cieszy się uradowana mama.

Narodziny chłopczyka to kolejny etap w życiu jego najbliższej rodziny, ale też, co podkreślają przedstawiciele ONZ, niezwykle ważny krok w dziejach.- To wręcz kamień milowy w rozwoju ludzkości – mówią. - Ten bezprecedensowy wzrost wynika ze stopniowego zwiększania się długości życia ludzkiego dzięki poprawie zdrowia, żywienia, higieny osobistej i medycyny. Jest on również wynikiem utrzymującego się wysokiego poziomu płodności w niektórych krajach – dodają.

Przekroczenie granicy 8 miliardów ludzi na świecie niesie też za sobą zagrożenia. Jak prognozuje Organizacja Narodów Zjednoczonych do 2080 roku liczba ta zwiększy się o kolejnych 2,4 miliarda, co może wiązać się z problemami w dostępie do żywności i wody.

Sonda
Myślisz, że kiedyś ludziom uda się osiedlić inną planetę niż Ziemia?