Ryzykowała życiem, by urodzić córeczkę

i

Autor: Dariusz Kucharski

Ryzykowała życiem, by urodzić córeczkę. Sukces lekarzy z Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi

2022-03-30 11:42

Wiadomość o ciąży spadła na nią, jak grom z jasnego nieba. Cierpiąca od urodzenia na bardzo poważne choroby serca pani Weronika (21 l.) szykowana była do kolejnego zabiegu, tymczasem medycy ze szpitala Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi, gdzie była leczona od wczesnego dzieciństwa, musieli odłożyć ją w czasie i przygotować się do narodzin jej dziecka. Choć życie przyszłej mamy było zagrożone, wszystko skończyło się szczęśliwie.

Kobieta przyszła na świat z ciężką wadą serca w postaci przełożenia wielkich pni tętniczych i niedługo po narodzinach musiała przejść dwie operacje w Centrum Zdrowia Matki Polki.

- Jedna z nich polegała na przecięciu aorty oraz pnia płucnego, które znajdują się w niewłaściwych pozycjach i zamienieniu ich miejscami łącznie z przeszczepieniem tętnic wieńcowych – wyjaśnia profesor Agata Bielecka – Dąbrowa, ordynator oddziału kardiologicznego dla dorosłych w CZMP.

Dorastająca Weronika była pod stałą kontrolą lekarzy z Łodzi, którzy w ubiegłym roku zdiagnozowali u niej ciężką niedomykalność zastawki neoaortalnej i łagodne zwężenie pnia płucnego serca. Konieczny był kolejny zabieg, ale okazało się, że jest we wczesnej fazie ciąży, o czym pacjentka wcześniej nie wiedziała.

- W jej stanie było to ogromnym zagrożeniem dla życia – dodaje profesor Bielecka – Dąbrowa.

W łódzkim szpitalu trzeba było połączyć siły kardiologów i ginekologów położników, by dalej bezpiecznie poprowadzić ciążę kobiety. Dzięki nim niedawno na świat przyszła maleńka Amelka - Dziewczynka urodziła się drogą cesarskiego cięcia w 35 tygodniu - mówi dr Michał Krekora, kierownik oddziału ginekologii.

CZYTAJ TEŻ: Policja eskortowała auto z rodzącą aż kilkadziesiąt kilometrów! Kobieta omal nie urodziła w samochodzie

- Wszystko dobrze się skończyło – cieszy się mama. - Teraz zajmuję się córeczką, a potem będę czekała na operację.

Marcinek ma już nową rodzinę
Sonda
Czy boisz się/bałaś się przedwczesnego porodu?
Nasi Partnerzy polecają