10. urodziny Manufaktury będą huczne

i

Autor: mat. prasowe 10. urodziny Manufaktury będą huczne

Manufaktura obchodzi 10. urodziny [KONCERTY, ATRAKCJE]. ZOBACZCIE, co się będzie działo!

2016-05-17 19:41

W tym roku łódzka Manufaktura obchodzić będzie 10. urodziny. Główne wydarzenia z okazji jubileuszu zaplanowano na weekend 20-22 maja, ale świętowanie Manufaktura zaczyna już na początku miesiąca. SPRAWDŹCIE, co Was czeka!

17 maja Manufaktura w Łodzi będzie świętować 10 urodziny! Jak na okrągłą rocznicę przystało, jubileusz będzie obchodzony wyjątkowo hucznie – pierwsze atrakcje zaplanowano już na początek maja. W piątek 6 maja, startuje wielka loteria Manufaktury, w której główną nagrodą jest luksusowe Audi A3 oraz 10 000 nagród na 10 urodziny! W połowie maja na fasadzie budynku galerii handlowej od strony Alei Rzemiosł zacznie powstawać mural, który stworzy krakowski artysta Mikołaj Rejs. Uroczyste odsłonięcie malowidła nastąpi w sobotę 21 maja. Tym samym Manufaktura dołącza do szlaku murali i umacnia wizerunek Łodzi jako polskiej stolicy street artu.

Zobacz też: Majówka 2016: To warto wiedzieć [POGODA, ATRAKCJE, OTWARTE SKLEPY]

Festiwal Łódź Czterech Kultur 2016 - pokazy w Manufakturze

Urodzinowy weekend rozpocznie się z rozmachem. Początek obchodów jubileuszu będzie jednocześnie inauguracją kolejnej edycji Festiwalu Łódź Czterech Kultur. W piątek, 20.05, o godz. 20 do Manufaktury przyjedzie hiszpański teatr Carros De Foc, który słynie z efektownych spektakli z użyciem olbrzymich, kilkumetrowych marionetek. Ich występ poprzedzi koncert muzyki ulicznej francuskiej grupy Kermesz a l’Est.

Urodziny Manufaktury 2016 - koncerty

Koncerty z okazji urodzin Manufaktury dadzą tacy artyści, jak:
- w sobotę: Kombii, Małgorzata Ostrowska, Michał Szpak, Kasia Wilk, Margaret i T. Love; w niedzielę - zespół Lemon.

Ciekawie zapowiada się wystawa soczewkowa autorstwa znanego łódzkiego społecznika, Stefana Brajtera. Autor znanego blogu ReFotografie pokaże, jak popularne miejsca w Manufakturze wyglądały 100, 20 i 10 lat temu. Na kolejnej wystawie zorganizowanej wspólnie z Muzeum Fabryki będzie można zobaczyć, jak przez 10 lat zmieniała się Manufaktura.   

Kolejka linowa w Manufakturze do końca września

Już teraz w Manufakturze zainstalowana została tyrolka, czyli kolejka linowa. będzie czynna do końca września od godziny 10 do 19. Atrakcja zlokalizowana jest na dachu Muzeum Fabryki.

ZOBACZCIE WIDEO:

Diner In The Sky w Manufakturze

Miłośników rozrywki i adrenaliny z pewnością ucieszy fakt, że nad Manufakturą znów zawiśnie ogromna platforma Dinner In The Sky. Po raz pierwszy w tym sezonie będzie można zjeść kolację w przestworzach, kilkadziesiąt metrów nad ziemią.

Nie zabraknie również konkursów i zabaw – jedną z nich będzie wyzwanie na torze przeszkód podczas Wipe Out Challenge. Będą też ukochani przez dzieci szczudlarze z balonami, postaci z bajek, konkursy i zabawy. Na rynku pojawi się smok, kataryniarz z prawdziwą papugą i animatorzy z wielkimi bańkami.